Son Dakika
17 Haziran 2019 Pazartesi

Engelli araçlarına şarjmatik

28 Ağustos 2013 Çarşamba, 13:23

Antalya Muratpaşa Belediyesi şehrin 3 ayrı noktasına engellilerin akülü araçlarını dolum yapabilmeleri için şarj istasyonu yaptı. Engellilerin çok mutlu olduğu istasyonlardan bir tane daha yapılmak için yer aranıyor.

Haberin ayrıntıları şöyle:

MURATPAŞA Belediyesi tarafından kentin 3 ayrı noktasına konumlandırılan ‘Elektrikli akülü tekerlekli sandalye şarj dolum istasyonları’ basına tanıtıldı. Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen’in katıldığı tanıtımda, tekerlekli sandalyeli engelli vatandaşlar da yer aldı.

Bugün itibariyle faaliyete geçirilen 3 ayrı istasyon olduğunu söyleyen Evcilmen, “Aydın Kanza Parkı, Ordu Evi Karşısı ve Muratpaşa Belediyesi önü aktif olarak çalışıyor. İstasyonlarda aynı anda 3 akülü tekerlekli sandalye şarj edilebiliyor. 4’üncü istasyon için yer ve doğru konum arayışımız sürüyor. İlk etapta 4 istasyon kurduk. İhtiyaca göre neden bir 4 daha olmasın” dedi.

İstasyonların maliyeti hakkında bilgi vermeyen Evcilmen, “Bu proje Türkiye’de ilk. Bundan sonra yaygınlaşacaktır, buna eminim. Akülü tekerlekli sandalyeler, onların günlük yaşantıları için son derece önemli bir araç. Fakat sosyal hayatta kalabilmeleri için bu tür noktalar çok önemli. ‘Şarjım bitiyor eve dönmem lazım’ düşüncesini yok ettiğimize inanıyorum” diye konuştu.

İbrahim LALELİ/ANTALYA, (DHA)

İstasyonda engelliler araçlarını Başkan Evcilmen’le birlikte şarj ettiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri