Son Dakika
26 Ağustos 2019 Pazartesi
”

Emniyet Müdürlüğü Basın Danışmanı…Orada mısınız?

Sosyal medyada yaptıkları yorumlar nedeniyle, bir dünya poliscan açığa alınıyor, kıdem cezası veriliyor ya, şimdi ben, sosyal medyada polise hakaret eden klavye kahramanları için neden hiç bir şey yapılamıyor diye düşündüm. Ve bu soruyu EGM Basın Danışmanlığı’na soruyorum…

13 Ağustos 2017 Pazar, 16:19

 

SAYIN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BASIN DANIŞMANI…. ORADA MISINIZ?

Size bir kaç çift lafım olacak. Yok, yok merak etmeyin bu sefer ne 3600 EK GÖSTERGE NEREDE diye, ne POLİSLER İNTİHAR EDİYOR HABERİNİZ VAR MI diye, ne 12/12 ÇALIŞMA SAATLERİNDEN ne de GASP EDİLEN İZİNLERDEN bahsedeceğim.

Sosyal medyada yaptıkları yorumlar nedeniyle, bir dünya poliscan açığa alınıyor, kıdem cezası veriliyor, öyle ya da böyle ceza alıyorlar ya, şimdi ben, sosyal medyada polise hakaret eden klavye kahramanları için neden hiç bir şey yapılamıyor diye düşündüm. Sonunda şu karara vardım. Çünkü HER KONUDA OLDUĞU GİBİ, BU KONUDA DA POLİS KADERİNE TERKEDİLMİŞTİR.

Bakın sayın cumhurbaşkanı’na hakaret edenleri bir topladılar, akp’nin açılımını bilmeyen, ”reyis çok yaşa”diye gönderi yollar oldu korkudan.

Şimdi diyorum ki, EGM Basın Danışmanlığı olarak, bu medya’ya bir ayar verseniz. Olay nedir, ne değildir bilip bilmeden polisi kurban olarak göstermekten bir vazgeçse. Hadi ” bizim gücümüz buna yetmez”diyorsanız, Allah rızası için olay hakkında bir açıklama yapın. Basın’a açıklama yapmanızdan vazgeçtim, bari EGM internet sayfasına yazın. Laf edenin gözüne sokalım o açıklamayı, ”bak polis bunu, yapmış ama, olay şu şekilde gelişmiş” diye.

Yemin ederim sizin yüzünüzden mide kanseri olacağım. Seviye kaybı yaşayan, şerefini çukura düşürmüşlerin abuk subuk sayfaların, kendisini kral sanan yöneticileri tarafından, polis ne şekilde suçlanıp, nasıl hakaret alıyor bir bakın. Ha bu arada, ”bu polislerin hepsi şerefsiz zaten, Allah topunun belasını versin, ” gibi yorumlar çoğunlukta. Yani sadece olaydaki değil tüm polisler, dolayısı ile, siz de lafı yemiş oluyorsunuz.

İzmir’de Çevirme Radar diye bir sayfa var Facebook’da. Bir göz atın bakalım, polisler hakkında neler yazılıyor?

Ben şahsen bırakın aileyi, sülalesinde polis olmayan bir sivil olarak bu lafları ar edip, gece gündüz demeden, şahsıma edilen hakaretleri umursamadan poliscanlarımı savunuyorken, siz, ”bana dokunmayan yılan bin yaşasın” diyerek o koltuklarda rahat oturabiliyorsanız ne ala, yok bu hakaretler bize de edilmiştir gereğini yaparız diyorsanız buyrun sizi facebook’ta bekliyorum.

Size bir keç örnek sunuyorum, belki harekete geçmenizde daha etkili olur.

# ”Süleyman Ö…c AYI dan Polis olursa, olacagi bu. Serefsiz pislikler. Sizin gibi Polisin ta A………..

# ”Cemile Y… Y….z Polisinde zihniyeti bozuk böyle sapıklardan ne umacaksın

#”TC Atalay A….y Aksam kavgada polislere kafanizi keserim deniye polis ler mal gibi bakiyolardi bayanlara gücü yetiyor demekki ama izmir üstünde buyuk oyun var bonzai hırsızlık kavga silahlı polus yok

Bunlar en terbiyeli yazılmış olanlar. Poliscanların yorumlarını takip ettiğiniz kadar, diğer yorumları da takip edebilir, ya da olaylar hakkında zamanında açıklama yaparsanız , belki edilen küfürleri, hakaretleri en aza indirgeyebiliriz.

 

#EREN’İM İYİ Kİ VARSIN ANNEM, RUHUN ŞAD OLSUN.

CAN GAZİLERİMİ, YÜREK YANGINIM ŞEHİTLERİMİ, SEVGİ, SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUM.

 

www.haberhurriyeti.com / BEYHAN BİÇKİN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz