Son Dakika
13 Haziran 2019 Perşembe

Ekrem Oran: “Daha iktidara gelmeden projemiz hayata geçti”

CHP Çeşme Belediye Başkan Adayı Ekrem Oran, “Çeşme Belediyesi Sağlık Polikliniği kurarak, kardiyolog alacağız dedik, telaşa düşerek, hastaneyi C sınıfından B sınıfına yükselttiler. Daha iktidara gelmeden projemiz hayata geçti” dedi.

08 Mart 2019 Cuma, 10:12

CHP Çeşme Belediye Başkan Adayı Ekrem Oran Paşa Limanı’nda vatandaşlarla buluştu. Oran, projeleri hakkında bilgi verirken, yaz aylarında sıkışıklığa yol açan Ilıca Plajı’ndan Şifne’ye doğru giden yolun rahatlaması için imar planında yer alan ve onaylanan 30 metre genişliğindeki yeni yolu yapma çalışmalarına başlayacaklarını açıkladı. Oran, “Tanay Orman Kampı’nın arkasından geçen, mülkiyet sorunları çözülmüş olan 30 metrelik bölünmüş yolu kısa zamanda yapacağız. Dolayısıyla, Ildır, Yalı, Şifne yönünden gelen vatandaşlarımız, Ilıca’daki trafik yoğunluğuna takılmadan, yeni bölünmüş yoldan Çeşme ve Alaçatı yönüne rahatça gidebilecekler” dedi.

Moloz ve bahçe atıklarına ilişkin sorunları ise göreve gelir gelmez çözeceğini ve molozlara döküm yeri göstereceğini belirten Oran, Moloz döküm yeri gösterilmezse gizlice dökülüyor, hem doğamız kirleniyor, hem de görsel kirlilik oluşuyor. Bu sorunu mutlaka çözeceğiz. Bahçe atıklarını da almaya devam edeceğiz. Yeni dönemde, sağda solda moloz ya da bahçe atıkları görmeyeceksiniz. Ama şunu da söyleyeyim; moloz döküm yerini gösterdikten sonra, kaçak moloz dökeni de affetmeyeceğiz. Pırıl pırıl bir Çeşme yaratmak zorundayız” diye konuştu.

“Çeşme’nin talan edilmesine karşıyım”

Çevre sorunları hakkında da görüşlerini açıklayan Oran, “Ben balık çiftliklerine ne kadar karşıysam, Germiyan’daki taş ocaklarına o kadar karşıyım. Çeşme’nin böğrüne bir hançer gibi saplanmış, yerleşim yerlerinin dibindeki RES’lere de o kadar karşıyım. Ovacık Mahallamiz’deki, Çeşme’nin en verimli tarım arazilerinin olduğu ovada açılmak istenen jeotermal kuyulara da o kadar karşıyım. İşin özü, enerji işi yapacağız deyip, Çeşme’nin talan edilmesine karşıyım. Çeşme’yi talan etmeye kalkan karşısında beni bulacak” diye kaydetti.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri