Son Dakika
25 Haziran 2019 Salı

Ekrem Oran: “Benim Evim Çeşme Ailem De Çeşmelilerdir”

Çeşme çarşısından geçerek, Şifne ve Yalı Mahallesi sakinleri ile buluşan Millet İttifakı Çeşme Belediye Başkan Adayı Ekrem Oran, Şifne ve Yalı Mahallesi’nde coşkuyla karşılandı. Oran, yabancı olduğu iddialarına yanıt vererek, “Burası Çeşme. Ne karanlığa geçit var, ne de yerli yabancı diye ayırmak isteyenlere… Benim evim Çeşme, ailem de Çeşmeliler” dedi.

20 Mart 2019 Çarşamba, 15:57

“Bu Eko Nerden Çıktı?”               

Daha önceki seçimlerde üç kez yenilgi yaşayan rakibine seslenen Ekrem Oran, ’31 Mart’ta dördüncü kez yenileceksin” dedi. Oran, yerli-yabancı diye ayrım yapanlara ise şu sözlerle yanıt verdi: “Burası Çeşme. Ne karanlığa geçit var, ne de yerli yabancı diye ayırmak isteyenlere …’Bu Eko nereden çıktı’ diyorlar. Eko, Balkan Harbi’nde, Selanik’in Eğriboz’undan askere gitmiş,  Birinci Dünya Savaşı’nda Arap çöllerinden sonra, Mustafa Kemal’in ordusu ile, Kuvay-ı Milliye süvarisi olarak  9 Eylül’de İzmir’e girmiş Yusuf Selahattin Eğriboz’un torunu. İsmet Paşa’nın, gururla 2 dönem İzmir Milletvekilliğini yapmış Hüseyin Ekrem Oran’ın da torunuyum. Babam, 1969’da Çeşme’de esnaflığa başlamış, annem 1956’dan beri Ilıca’da aynı evde oturuyor. Sene 1985, Çeşme Festivali’nde, daha 14 yaşımda gönüllü Fransızca rehberliği yaptım. 1992 yılında, Çeşme Festivali’nin Genel Koordinatörü’ydüm. Eko buralardan geliyor. Benim evim Çeşme, ailem de Çeşmeliler.”

Projelerle İlgili Açıklama

Projelerine ilişkin açıklamalarda da bulunan Ekrem Oran, sağlık polikliniği açacaklarını ve kardiyoloji ve nöroloji bölümleri de olacağını söyledi. Belediye Hizmet Binaları projesi hakkında da açıklamada bulunan Oran, “19 Mayıs’ın 100. yıldönümünde, 1873 yılında açılan ve yüzde 99,9 hayır oyu çıkmasına rağmen kapatılan Alaçatı Belediyemiz’de ilk hizmet binamızı açıyoruz. 19 Mayıs 2019’da, Alaçatı hizmet binamızı hep birlikte açacağız. Hemen arkasından da Dalyan, Çiftlik, Reisdere, Ildır, Germiyan, Ovacık, Ilıca’da belediye hizmet binalarımızı açarak, belediye hizmetlerini ayağınıza getireceğiz” diye belirtti.

Projeleri arasında yer alan huzur evi hakkında da bilgi veren Oran, “Çeşme’nin 43 bin 400 nüfusu ve 33 bin 778 seçmeni var. Bu da Çeşme’nin nüfusunun yaşlı olduğunu gösteriyor. ‘Ben gencim’ demeyelim, yaşlılık yarın kapıda. Çeşme Belediyesi Huzur Evi geliyor. Artık büyüklerimiz, kök saldıkları bu güzel topraklardan, ailelerinden, akrabalarından, komşularından uzaktaki huzur evlerinde yaşamayacaklar. Biz onlara, sevdikleri Çeşmemiz’de sonbaharlarını yaşatacağız. Sosyal faaliyetlerle uğraşabilecekleri, ister yatılı, isterse günübirlik kalabilecekleri huzur evi hizmete girecek” diye açıkladı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri