Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi
”

“Eğitimi karanlığa çevirilmesine müsaade etmemeliyiz”

Karabağlar Belediyesi Eğitim Merkezi (KARBEM) öğrencilerinin oluşturduğu müzik grubu konserinde Başkan Selvitopu anlamlı mesajlar verdi.

19 Kasım 2014 Çarşamba, 12:30

Karabağlar Belediyesi Eğitim Merkezi (KARBEM) öğrencilerinin oluşturduğu müzik grubu konserinde Başkan Selvitopu anlamlı mesajlar verdi.

www.haberhurriyeti.com / ŞEHİR VE BAŞKAN
Karabağlar Belediyesi tarafından ilçedeki öğrencilerin ücretsiz ve kaliteli eğitim alması amacıyla kurulan Karabağlar Belediyesi Eğitim Merkezi’nde(KARBEM) eğitim gören öğrencilerin oluşturduğu müzik grubu verdiği konserle konuklara unutulmaz bir gün yaşattı. Etkinlikte konuşan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, KARBEM’i daha ileriye taşımayı hedeflediklerini belirterek, “Eğitimi karanlığa çevirmek isteyenlere asla müsaade etmemeliyiz.” açıklamasında bulundu.
Karabağlar Belediyesi Bozyaka Kültür Merkezi’nde düzenlenen KARBEM konserine Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, başkan yardımcıları meclis üyeleri ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı. Konser öncesinde 2013-2014 öğretim yılında Karbem’de eğitim gören ve çeşitli üniversiteleri kazanan Mehmet Canmaya, Büşra Uzun ve Özge Gür ödüllendirildi. Başarılı öğrenciler ödüllerini Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun elinden aldı.

FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLAYACAĞIZ

Karabağlar Belediyesi Eğitim Merkezi Yetkilisi Hakkı Karadeniz etkinlikte yaptığı konuşmada, eğitimde ciddi bir gerileme olduğunu, 7.5 milyon vatandaşın okuma yazma bilmediğine dikkat çekerek KARBEM olarak amaçlarının dar gelirli ailelerin çocuklarına fırsat eşitliği sağlamak olduğunu söyledi. Başkan Selvitopu’na da desteğinden dolayı teşekkür eden Karadeniz, “ Ekonomik sıkıntı çeken aileler çocuklarını okula gönderemiyor. Okula gönderenlerin çoğu da çocuklarına iş bulamıyor. Bu sorunların farkına varan Karabağlar Belediyesi 3 yıl önce KARBEM’i kurdu. Amaç ekonomik gücü olmayan ailelerin çocuklarına eğitim desteği, hiç olmazsa fırsat eşitliği sağlamaktır. Bu projeyi sahiplenen Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Selvitopu’na teşekkür ediyorum” dedi.

KARBEM’İ DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ

Konuşmasına Karbem’i kuran geçen önceki Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm ve ekibine teşekkür ederek başlayan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, KARBEM’i daha ileriye taşımayı hedeflediklerini söyledi. Öğrenci sayısını arttırmak zorunda olduklarını belirten Selvitopu öğrencilere de eğitime ilişkin önemli mesajlar verdi. Selvitopu, “Eğitimi karanlığa çevirmek isteyenlere asla müsaade etmemeliyiz. Bizler özgür iradesiyle karar verebilecek bireyler yetiştirmeliyiz. Bunu başardığımızda ülkeyi kötü yönetme anlayışında olanlar bu fırsatı bulamayacaklardır. Dünyada bir çok ulus eğitim sayesinde bir yerlere geldiler. Bizim ülkemizin de gelişebilmesi için kendi yurttaşlarımızın eğitimini geliştirmemiz gerekiyor. Nazım Hikmet gibi sanatçılar, bilim adamları yetiştirmemiz gerekiyor. Bunu yapabilirsek çok önemli bir görev yapmış oluruz” dedi.

ZAMANIMIZI İYİ DEĞERLENDİRİN

Konuşmasında “Belediye olarak parkı, yolu yapabilirsiniz ama eğitimde fırsatı kaçırdığınız da bir daha yapamazsınız” değerlendirmesinde de bulunan Başkan Selvitopu gençlere seslenerek, “Zamanın değerini iyi bilin, kendinizi geliştirin. Bu ülkeyi daha ileriye götürmek için var gücünüzle çalışın” tavsiyesinde bulundu.
Konuşmaların ardından KARBEM müzik grubu üyeleri okudukları şarkılarla 2 saat boyunca tam bir müzik ziyafeti yaşattı. Popüler şarkıların yanı sıra dillerden düşmeyen eski şarkıları da okuyan gençler performansları ile ustalara adeta taş çıkarttı. Konser sonunda Başkan Selvitopu konser veren öğrencileri tek tek tebrik etti, onlarla birlikte günün anısına fotoğraf çektirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz