Son Dakika
26 Haziran 2019 Çarşamba

Eğitimde bir ilki izmir’de başlatıyorlar

İstanbul Teknik Üniversitesi Geliştirme Vakfı İzmir Okulları’nda Sorumlu Birey Projesi uygulanacak

05 Ekim 2018 Cuma, 20:27

Çocukların, toplumda ayakları yere basan, sorumlu ve güçlü bireyler olarak hayata hazırlanmalarını desteklemeyi hedefleyen Öğrenen Çocuk, Sorumlu Birey Programı İzmir’de başlıyor.

Türkiye’de ilk kez İstanbul Teknik Üniversitesi Geliştirme Vakfı İzmir Okulları’nda (İTÜ GVO) 12 Ekim’de uygulanmaya başlayacak proğram, demokrasi ve insan hakları, gönüllülük ve dayanışma, güvenli teknoloji kullanımı, finansal okuryazarlık, çevre bilinci ve toplumsal cinsiyet eşitliği gibi 6 farklı alt başlığı barındırıyor.

Kaliteli bir yaşam ve sürdürülebilir bir gelecek için farkındalık yaratan projelere imza atan Argüden Akademi ve KalDer İzmir Şubesi işbirliği ile yürütülen MiniKal Projesi kapsamında İTÜ Geliştirme Vakfı İzmir Okulları 4. Sınıf öğrencileri, 20 hafta boyunca, haftada 2 saat, eğitmenlerden ders alacak. Öğrenen Çocuk: Sorumlu Birey Programı, öğrencilerin kendisi ve toplumla ilgili sorunların çözümünde kararlara katılma, sorumluluk üstlenme, tutarlı ve adil olma, etkili adımlar atma konusunda bilinçlenmelerini sağlamayı hedefliyor.

ÖĞRENCİLER BİLGİLENDİRİLDİ

4. Sınıf öğrencilerini bilgilendirmek için düzenlenen toplantıda konuşan İTÜ GVO İzmir Okulları Kurucu Temsilcisi/Genel Müdürü Esra Sandalcı Adam, “Kalite, insan yaşamındaki iyi olan her şeyi kapsar. Kaliteli insan, kaliteli ürün ve kaliteli iş aslında hep aynı anlayışın ürünüdür. Biz de bu anlayışla birlikte 4. Sınıf öğrencilerimizi kalite yolculuğuna çıkarmak için bu anlamlı işbirliğine imza attık. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” dedi.

“KALİTE YAŞAM BİÇİMİ OLMALI”

KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Senem Kılıç ise dernek olarak en öncelikli hedeflerinin mükemmellik kültürünü bir yaşam biçimine dönüştürmek olduğunu belirterek, “Öğrenen Çocuk, Sorumlu Birey projesinin daha çok çocuğa ulaşması için çalışacağız. İçerisinde demokrasi ve insan hakları, gönüllülük ve dayanışma, güvenli teknoloji kullanımı, finansal okur yazarlık, ekoloji ve toplumsam cinsiyet eşitliği gibi farklı alt başlıkları barındıran programımızı İzmir Şube üyemiz olan bir kurumda gerçekleştirebilmek bizler için çok kıymetlidir” ifadelerini kullandı.

“KENDİNİZİ GELİŞTİRİN”

Aynı toplantıda konuşan Argüden Akademi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Pınar Ilgaz da çocukların, toplumda ayakları yere basan, sorumlu ve güçlü bireyler olarak hayata hazırlanmaları için çalıştıklarını kaydetti. Ilgaz, öğrencilere ‘kendinizi geliştirin’ çağrısında bulunarak, “sizler de yaşamda kaliteyi artırmak ve mutlu olmak için kendinize ve başkalarına faydalı olmaya çalışın. İnsanlara doğaya ve hayvanlara karşı duyarlı olun. Kendi farkındalığınızı artırın. Öğrendiklerinizi de aileleriniz ve arkadaşlarınızla paylaşın” diye konuştu.

KalDer İzmir Şubesi ve Argüden Akademi işbirliği ile yürütülen, çocuklara “kaliteli insan” olmayı anlatmayı amaçlayan Minikal Projesi, Türkiye’de ilk kez İstanbul Teknik Üniversitesi Geliştirme Vakfı İzmir Okulları’nda (İTÜ GVO) uygulanmaya başlıyor.

KalDer İzmir Şubesi ve Argüden Akademi işbirliği ile yürütülen, çocuklara “kaliteli insan” olmayı anlatmayı amaçlayan Minikal Projesi, Türkiye’de ilk kez İstanbul Teknik Üniversitesi Geliştirme Vakfı İzmir Okulları’nda (İTÜ GVO) uygulanmaya başlıyor. Proğramının tanıtımı için düzenlenen toplantıya yöneticilerin yanısıra öğrenciler ve öğretmenler de katıldı.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri