Son Dakika
21 Nisan 2019 Pazar

EGİAD Yıldızlaşan İzmir’in yatırım röntgenini çekti

İzmir’e yerleşmek, yatırım yapmak veya iş yapmayı planlayan kişi ve kuruluşlara yön gösterici doneler açıklanıyor.

12 Kasım 2018 Pazartesi, 14:24
İzmir'in avantajları

İzmir, son yıllarda ülkemizin yükselen yıldızı olarak hem iş hem de sosyal boyutuyla bir çekim gücü kazanmaya başladır. Bu bağlamda, bir yandan uluslararası ve ulusal ölçekte bazı firmalar operasyonel merkezlerini ve bazı iş birimlerini İzmir’e taşıma kararı aldılar. Onları izleyecek çok sayıda başka firmalarla iş ve yaşam alternatifi olarak İzmir’in çehresinin ve kent dokusunun hızla değişmesi söz konusu.

EGİAD bu sürece katkı koyabilmek adına, dünyada belli başlı kentler için hazırlanmış Yaşam Kalitesi, Yaşam Maliyeti ve Ücretler Araştırmalarının MERCER firması işbirliği ile İzmir için de yapılmasını sağladı. Böylelikle hem İzmir ile ilgili tüm dış tanıtım faaliyetlerinde kullanılabilecek sağlam doneleri elde etmeyi hem de İzmir’e yerleşmek, yatırım yapmak veya iş yapmayı planlayan kişi ve kuruluşlara yön gösterici olabilecek en güncel parametreleri kamuoyuyla paylaşılmaya karar verdi.

İZTO (İzmir Ticaret Odası) İşbirliği ve Basifed (Batı Anadolu Sanayici İş Adamları Dernekleri Federasyonu) paydaşlığı ile 13 Kasım 2018 Salı günü saat 15.00de  İzmir için yapılan araştırmanın sonuçlarının açıklanacağı toplantının proğramı şöyle:

15.00-15.10      Açılış Konuşmaları  

15.10-15.40      İzmirin Yaşam Maliyeti ve Yaşam Kalitesi Üzerine Yapılan ÖZEL Araştırma Raporunun Sunumu

Dinçer Güleyin, Mercer Türkiye Genel Müdürü

15.40-16.20      2018 Ücret ve Yan Haklar Araştırmaları  Sonuçlarından Yansımalar – Ekim 2018 verileri ve İzmir karşılaştırması detaylarıyla

Can Suntay , Yan Haklar Danışmanlık Hizmetleri Lideri  & Güneş Nalbantoğlu,  Kariyer Danışmanlık Hizmetleri Danışmanı

16.20-16.40      Stratejik Is gücü Planlamasina Bakış :  Beşeri Sermaye Yönetimi, İş gücü – Talep ve Arz, Kritik Yetkinler, İK nin Rolü ve Geleceği 

Kürşat Tayfur, Mercer Türkiye MCG (Multinational Client Group) Strateji Yöneticisi

16.40-17.00      Soru-Cevap 

Yer: İzmir Ticaret Odası Yeni Hizmet Binası, Çok Amaçlı Salon

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz