Son Dakika
25 Ağustos 2019 Pazar
”

Ege Üniversitesi Kütüphanesi 24 saat hizmette

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, 24 saat açık hale getirilen merkezi kütüphanede sınavlara hazırlanan gençleri gece yarısı ziyaret etti.

08 Kasım 2017 Çarşamba, 16:32

 

İZMİR(Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Merkezi Kütüphanesi 24 saat öğrencinin hizmetinde olacak. Öğrencilerden gelen yoğun talebe olumlu yanıt veren Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, kütüphaneyi öğrencilerin 24 saat boyunca kullanımına açtı. Uygulamanın başlamasının ardından gece yarısı kütüphanede ders çalışan gençleri ziyaret eden Prof. Dr. Budak, öğrencilere çorba ikram etti.

Öğrenci odaklı yönetim anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, göreve gelir gelmez öğrencilerin beklenti ve isteklerine karşılık verecek projeleri hayata geçirmeye başladı. Bu doğrultuda ilk değişim Ege Üniversitesi Kütüphanesi’nde yaşandı. Ege Üniversitesi Merkez Kütüphanesi’nde 7/24 kütüphane hizmetinin yanı sıra öğrencilere gece yarısı çorba ikramı yapılmaya başlandı.

Uygulamanın başlamasının ardından gece yarısı kütüphaneyi ziyaret eden Prof. Dr. Necdet Budak, ders çalışan öğrencilerle sohbet etti. İstatistik ile ilgili kitapları bulunan Prof. Dr. Budak, istatistik sınavına hazırlanan öğrencilerle birlikte ders de çalıştı. Ziyaret sırasında öğrencilerin çeşitli taleplerini dikkatli bir şekilde dinleyen Prof. Dr. Budak, bazı öğrencilerin aileleri ile telefonda konuştu. Öğrenciler Rektör Prof. Dr. Necdet Budak’ın kendileriyle yakından ilgilenmesinden çok mutlu olduklarını ifade ederek kendisine teşekkür ettiler. Kütüphanede ilk gece 300 ikinci gece ise 500 öğrenciye çorba ikramı yapıldı. Prof. Dr. Budak, öğrencilere çorba ikramına da yardımcı oldu.

Öğrenci odaklı bir yönetim anlayışını hayata geçirdiklerini belirten Prof. Dr. Necdet Budak, “Öğrencilerle sık sık bir araya gelmeye çalışıyorum. Kütüphanede öğrencilerimizin sabahlamasını istiyoruz. Kütüphane ortamında çalışmak ve burada sunulan ikramların öğrenciler açısından bir motivasyon kaynağı olacağını düşünüyorum. Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz. Öğrencilerimiz bize ailelerinin emaneti. Onların güvenli bir ortamda huzur için ders çalışmalarını sağlamak bizim en temel görevlerimizden biri. Çok haklı olan bu taleplerini hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz