Son Dakika
17 Kasım 2018 Cumartesi

Efemçukuru’nda YALNIZ EFE kazandı

Efem çukurunda altın madeni çıkarmak için tarlasının kamulaştırılmasına karşı çıkan Ahmet Karaçam, davayı 10 yıl sonra kazandı.

13 Eylül 2018 Perşembe, 18:15

Çevreci Avukat Arif Ali Cangı, Efemçukuru Altın Madeni için arazisi acele kamulaştırılan Ahmet Karaçam’ın Altın Madenine karşı 10 yıl süren direnişinde davayı kazandığını açıkladı.
Menderes Asliye Hukuk Mahkemesi ikinci acele el koyma davasını da kesin olarak reddettiğini açıklayan Avukat Cangı, “Ahmet Karaçam, toprağın, doğanın, yaşamın savunulması, haklar için tek başına da direnilebileceğini bize gösterdi. O görevini yaptı çocuklarına onurlu bir miras bıraktı. Selam olsun “Yalnız Efe’ye.

Ayrıca, hukukçu kimliklerini koruyarak, hukuktan sapmadan sabırla yargılamalarını sürdüren bu davaların Yargıçlarını da; geri dönüşü olmayacak sonuçlar doğmasına engel oldukları, hakkı teslim ettikleri için selamlıyorum.

Ahmet Karaçam’ın direnişine karşın Efemçukuru Altın Madeni halen İzmir’in su havzasını kirleterek çalışıyorsa bunun sorumlusu; etkili ve yetkililer başta olmak üzere, yaşamına Ahmet Karaçam kadar sahip çıkmayan İzmirlilerdir” dedi.

www.haberhurriyeti.com / BAHRİ KARATAŞ, (KHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Moradam SEO