Son Dakika
26 Ağustos 2019 Pazartesi
”

Dumanlı Tarım yeni yıl müjdesi verdi

İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde faaliyet gösteren Dumanlı Tarım’ın geleneksel yılbaşı yemeği coşkulu geçti. Yemekte yapılan konuşmalarda 2016’da modern bir fabrika kuracaklarının müjdesi geldi.

29 Aralık 2015 Salı, 13:42

Neşeli yeni yıl yemeğinde müjde verdi

Dumanlı Tarım Ödemiş’e
Modern fabrika kuracak
İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde faaliyet gösteren Dumanlı Tarım, geleneksel yılbaşı yemeğini Göland Restoran’da verdi. Personelin yanı sıra ilçe müdürlerinin de katıldığı yemekte konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Turan Dumanlı, “Ben şimdi mahalle olan Birgi Belediyesi’nde dozer operatörüydüm. Orada yılmadan gece gündüz demeden çalıştım. Halka hizmeti kutsal bildim. Bazı zamanlar cebimde çay içecek param olmazdı, ama çalışmaktan yılmazdım. 26 yıl önce Dumanlı Tarım’ı kurduk. Benim başarımdaki etki dürüstçe çalışmış olmamdır. Herkes başarılı olabilir yeter ki istesin” dedi.

Birgi’nin eski Belediye Başkanları Mehmet Hıfzı Aslankaraoğlu ve Cumhur Şener Dumanlı Tarım’ın geçmişten bugüne nasıl geldiğini anlatan birer konuşma yaptığı gecede söz alan Dumanlı Tarım Müdürü İsmail Ilgın, 1989 yılında küçük bir işletme olarak kurulan Dumanlı Tarım’ın hayvancılık sektöründe, ithal ürünlerin yerine yerli üretimi gerçekleştirdiğini ve milli ekonomiye önemli katkı koyduğunu belirtti. Uzman kadro ve geniş hizmet ağıyle Türkiye’nin dört bir yanında hizmet vermeye devam ettiklerini belirten Ilgın, 2016’da yeni ve modern bir fabrika kuracaklarının ve önümüzdeki yıl yılbaşı kutlamasını kendi tesislerinde yapacaklarının müjdesini verdi.

Hayvancılıktan, arıcılığa, güç kaynaklarından modern sürü yönetim sistemlerine kadar yüzlerce malzemenin yerli üretimini yapan Duman Tarım’ın Yeni yıl yemeğinde, eğlenceli dakikalar da yaşandı. Şirketi buralara getiren ve Türk ekonomisinin yıldızlarından bir haline getiren Turan Dumanlı’ya plaketin verildiği gecede, şarkı yarışması da yapıldı. Ödemiş Tapu Müdürü Ethem Yalçın‘ın seslendirdiği şarkı geceye damgasını vururken, Dumanlı Tarım Personelinden Mustafa Çelik birinci olup altın ödülünü Turan Dumanlı’nın elinden aldı.

KİMLER KATILDI

Dumanlı Tarım’ın geleneksel yeni yıl yemeğine yoğun katılım oldu. Geceye, Ödemiş Madeni İşler ve Demirciler Odası Başkanı Erol Nokta, Ödemiş İlçe Jandarma Komutanı Muharrem Aydın, Ödemiş İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Altıntaş, Ödemiş Vergi Dairesi Müdürü Ümit Ağdacı, Ödemiş Nüfus Müdürü Ali Osman Pala, Ödemiş Tapu Müdürü Ethem Yalçın, Ödemiş Birgi Eski Belediye Başkanları Cumhur Şener ve Mehmet Hıfzı Aslankaraoğlu, Ödemişte temsilciliği bulunan odaların başkanları, Banka Şube müdürleri Dumanlı Tarım çalışanları ve Dumanlı ailesi katıldı.
AYŞE AKYÜZ / ÖDEMİŞ-İZMİR

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz