Son Dakika
13 Haziran 2019 Perşembe

Duayen Siyasetçilerden: “Adaylar Mal Varlıklarını Açıklasın”

CHP’de uzun yıllar siyaset yapmış eski milletvekillerinden, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlere kısa bir süre kala Kemal Kılıçdaroğlu’na dikkat çekici bir çağrı geldi.

13 Şubat 2019 Çarşamba, 17:37

CHP Eski milletvekilleri Şahin Mengü,Kemal Anadol,Ergün Aydoğan,Bülent Baratalı,Mehmet Boztaş ve Enis Tütüncü imzasıyla yapılan açıklamada  31 Mart 2019 yerel seçimlerine giren tüm partilerin Belediye Başkanı, Belediye ve İl Genel Meclisi adaylarının, kendilerinin ve birinci derecedeki yakınlarının taşınır ve taşınmaz varlıklarını açıklamaları ve kamuoyuna beyanda bulunmaları konusunda çağrıda bulunulmasını talep ettiler.Açıklamanın devamında AKP dahil diğer partilerden yanıt gelmesi beklenmeden CHP adaylarının beyanlarının kamuoyuyla paylaşılması gerektiğine dikkat çektiler.

Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan çağrı metni şöyle:

Sayın Genel Başkan,

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler için partimiz Belediye Başkanı, Belediye ve İl Genel Meclisi adaylarını belirlemiş bulunmaktadır. Ayrıca ülkedeki tüm CHP adaylarının Ankara’da bir araya geldiği 9 Şubat 2019 toplantısında 12 maddelik yerel seçim programımız da kamuoyuna açıklanmıştır.

Ülkemizin ekonomik ve siyasal bunalım içinde bulunduğu bir ortamda yapılacak olan bu seçimler demokrasimiz ve yurttaşlarımız için çok büyük önem taşımaktadır. CHP’nin çeşitli dönemlerinde Parlamentoda ve parti organlarında sorumluluk taşımış kişiler olarak verilecek her türlü göreve, hiçbir beklenti söz konusu olmadan hazır bulunduğumuzu bilgi ve takdirlerinize sunuyoruz.

Sayın Genel Başkan,

Partimizin uzun süreden beri üstünde önemle durduğu iki büyük sorun YOLSUZLUK ve YOKSULLUKTUR. Şu anda halkımızın, çarşı pazarda, piyasada en büyük şikâyeti işsizlik ve pahalılıktır. Yurttaşlarımızın önemli bir bölümü yaşamını yoksulluk sınırının altında sürdürmeye çabalamaktadır. Gelir dağılımında on altı yıllık AKP iktidarına kadar görülmemiş adaletsizlik, görülmemiş yolsuzluklara yol açmakta, haksız servetler yaratmaktadır.

Bu olumsuz ortamda yurttaşlarımızın tek güvencesi CHP olmalıdır. Seçmenler tutunacak dal olarak partimizi görmelidir. Çünkü CHP dürüstlüğün, erdemin partisidir. Tarihi işlevini yerine getirmeli ve topluma ışık tutmalıdır.

Takdir edersiniz ki, bir açık rejim olan demokrasinin olmazsa olmaz koşulu “Hesap Sorulabilirlik”tir. Ancak, yurttaşların hesap sorabildiği ve yöneticilerin hesap verme zorunluğu taşıdığı saydam bir ortamda demokratik düzen esenliğe çıkabilir. Bu nedenle size önerimizi sunuyoruz:

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri