Son Dakika
12 Aralık 2018 Çarşamba

Dokuz Eylül denizde rakipsiz

24 Ağustos 2013 Cumartesi, 10:56

Dokuz Eylül Üniversitesi Açık Deniz Yat Yarış ekibi Prof. Dr. Alp Timur’un yönetiminde şampiyonluklara doymuyor.

www.haberhurriyeti.com / SPOR
Prof. Dr. Alp Timur’un  skipperliğinde Onur Karasu ( Spor Bilimleri ve Teknoloji Y.O ) , Selin Özcehiz (Mühendislik Fakültesi), Burcu Kocabaş (Fen Fakültesi), Soner İsti (Denizcilik Fak.), Reyhan Onarır (Denizcilik Fak.) isimli öğrencilerinden oluşan yat yarış ekibi Kalkış teknesiyle 2012 yılında olduğu gibi, 2013 yılında da girdiği tüm yarışlarda IRC3 sınıfında rakip tanımayarak hep birinci oldu.

2013 yılında Ege Açıkdeniz Yat Kulübünün düzenlediği Kış Trofesi, Türk Ekonomi Bankası Kupası, Folkart Yat Yarışı, Jimmy Key Kupası, IV. Universal Üniversitelerarası Yat Yarışı ile Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübünün düzenlediği ICYC Pologöröge Kupası, Popu Ege Çeşme Koyiçi Yarışları, Doğu Ege Haftası Yat Yat yarışı kupası, Çakabey 932 yat yarışı ile American Express Sailing Regattta Turgutreis Cup yarışlarında birinci olan Dokuz Eylül Üniversitesi yelkencileri  şu günlerde 30 Ağustos- 1 Eylül 2013 tarihlerinde Bodrum’da düzenlenecek Arkas Mılta Marine Cup yarışına hazırlanıyor.

Geçen yıl da Bodrum- Kos- Bodrum etaplarında birinci olan Dokuz Eylüllüler bu yıl da Arkas Milta Marina Cup 2013’ü kazanacaklarını ifade ettiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Moradam SEO