Son Dakika
25 Ağustos 2019 Pazar
”

“Doğulu Batılı Yok Bucalı Var”

İzmir Mardinliler Federasyonu’nu ziyaret eden, AK Parti Buca Belediye Başkan Adayı Mustafa Arslan, ” “Buca’da doğulu batılı yok, Bucalı var” dedi.

07 Şubat 2019 Perşembe, 12:00

Buca’da yaşayan her insanı mutlu etmek için var olacaklarını özellikle vurgulayan Başkan Adayı Arslan, Konuşmasında, Buca’yı doğulu batılı ayırımı olmadan yöneteceklerini belirtti. Aslan sözlerine,  “Son 4 yıldır gece gündüz Buca için çalışıyorum. Bir kısım projelerimizi ilçe başkanlığı yaptığım son iki yılda hayata geçirdim. Elimde bir icra yetkisi olmadığı halde bunu nasıl başardım? Bakanlarımızı ziyaret ettim, üniversitelerimizin rektörlerini ziyaret ettim, kamu kurumlarının üst düzey yöneticilerine gittim. Kendi alanları ile ilgili Buca’nın hem ihtiyaçlarını hem de sunduğu imkanları anlattım, destek talep ettim ve sağ olsunlar; ‘hayır’ demediler, ilgisiz kalmadılar” dedi ve ekledi, “İşte anlatıyoruz; çevre yoluna Buca’dan iki yeni bağlantı sağladık. Buca’nın eğitim kalitesini arttırmak için 32 yeni okulu Milli Eğitim’in yatırım programına aldırdık, bir kısmı yapıldı. Diğerleri farklı aşamalarda ilerliyor. Birçok şey yapabildik ancak yine en önemlilerinden biri; artık Bucalı için yetersiz hale gelen Seyfi Demirsoy Devlet Hastanemize çağdaş bir acil servis yapılması için girişimlerde bulunduk, sonuç aldık. Hastanenin daha iyi hizmet vermesi için İzmir Demokrasi Üniversitesine bağlanması talebini götürdük, kabul gördü. Onunla birlikte Seyfi Demirsoy’a 520 yataklı ek bir bina yapılması için söz aldık. Onun projesi ilerlemeye devam ediyor” diye devam etti.

Ayrıca Buca’da insanların kaynaşabileceği ortamlar olmadığını vurgularken, sokak hayvanlarının da yaşamlarını sürdürebileceği bir ortam olmadığını kaydetti.  Arslan, Buca’nın tarihinde, kazandırdığı değerlerle hatırlanmak istediğini dile getirdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz