Son Dakika
14 Haziran 2019 Cuma

Direksiyona Şengül geçti

Delican’ın istifası alındı, İzmir’de Ak Parti’nin yeni İl Başkanı eski milletvekili Aydın Şengül oldu.

15 Şubat 2018 Perşembe, 20:03

AK Parti İzmir eski Milletvekili Aydın Şengül, genel merkez tarafından İzmir İl Başkanlığı’na atandı.

Kongre süreci devam eden AK Parti’de İzmir’i masaya yatıran genel merkez yeni il başkanını buldu. Uzun süredir İl Başkanlığı koltuğunda oturan Bülent Delican’ın istifası alındı. Parti, İzmir’e eski Milletvekili Aydın Şengül’ü il başkanı olarak atadı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı İzmir’de yeni il başkanı da netleşmiş oldu. Şengül, partiyi yerel ve genel seçimlere götüren isim olacak.

Partide, daha önce il başkanlığı görevinde bulunmuş olan Şengül, 2011-2015 yılları arasında milletvekilliği yapmıştı. Teşkilat tecrübesi ve deneyimleri de bulunan Şengül, TBMM’de Çevre Şehircilik Komisyonu’nda da aktif çalışmalar yapmıştı.

Öte yandan bu atamanın ardından, İzmir’in ilçeler bazında kongre takviminin de kısa sürede ilan edilmesi bekleniyor.

AYDIN ŞENGÜL KİMDİR?

1968 yılında Trabzon Arsin’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamlayan Aydın Şengül, 1988 yılında İzmir’e yerleşti. İzmir’de Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Planlama Bölümü bitiren Aydın Şengül, 1994 yılından beri Özde Planlama Harita Mühendislik İnşaat Taah. Tic. Lmt. Şirketinde iş hayatına devam ediyor. Şengül, İzmir’de ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde şehir planlama çalışmalarında bulundu.

Aydın Şengül, 2002 yılında atamayla AK Parti Teşkilattan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak siyasi hayatına başladı. Daha sonra Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Aydın Şengül, 2006 yılında yapılan AK Parti İl Kongresiyle Teşkilattan Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini tekrar üstlendi.

AK Parti İl Başkanı Ali Aşlık’ın milletvekili adaylığı için istifasının ardından İl Başkan Vekilliği görevine gelen Aydın Şengül, 8 Haziran 2007 itibariyle AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nun verdiği karar ve Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Hayati Yazıcı’nın resmi yazısıyla AK Parti İl Başkanı oldu. Daha sonraki süreçte 2011 yılı seçimlerine kadar parti faaliyetlerinden kopmayan Şengül, 2011 Genel Seçimlerinde İzmir Milletvekili oldu. Vekillik görevini 2015 yılına kadar sürdürdü. Şengül yaklaşık 3 yıldır aktif siyaset içinde yer almıyordu. Genel merkezden gerçekleşen atamayla Şengül’ün il başkanlığındaki ikinci görevi başlamış oldu.

Aydın Şengül, orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Şengül evli ve 3 çocuk babasıdır. (KHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri