Son Dakika
27 Haziran 2019 Perşembe

Dikili 5 Fidan’ı yaşatıyor

27 Ağustos 2013 Salı, 14:38

Dikili Belediyesi, Nazım Hikmet Parkı’nda gezi olaylarında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ali İsmail Korkmaz ve Medeni Yıldırım anısına 5 fidan dikimi gerçekleştirdi. Fidan dikimi sırasında duygusal anlar yaşanırken, vatandaşlar ‘Her yer Taksim, her yer direniş’ sloganı attılar.

www.haberhurriyeti.com / GÜNDEM
Nazım Hikmet Parkı’nda yapılan fidan dikimine Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven, Dikili Belediye Başkan Vekili Yusuf Altıparmak, Kent konseyi Başkanı Erdoğan Doğan ve bazı meclis üyeleri ile gezi olayları sırasında yakın mesafeden atılan kapsülle gözünden vurulup, tek gözünü kaybeden Muharrem Dalsüren ve yine yakın mesafeden başından vurulan Ahmet Ay’da katıldılar.

Fidan dikimi sırasında konuşma yapan Dikili Belediyesi Başkan Vekili Yusuf Altıparmak; “Gezi olayları sırasında 5 gencimizi kaybettik. Anılarını yaşatmak için adlarına fidan dikimi yapıyoruz. Onları hiçbir zaman unutmayacağız. Kendi çocuklarımız için ağlayabilirsek, Türkiye çiçek bahçesi olur” dedi.

KARDEŞÇE YAŞAMIMIZIN ÖNÜNE KİMSE GEÇEMEYECEK

Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven ise; “Gezi direnişinde vatandaşlarımız hak ve özgürlüklerini barışçıl bir şekilde aramasına rağmen, polis şiddetine maruz kalmışlardı. Bugün aramızda olan Ahmet Ay ve Muharrem Dalsüren kardeşimiz gibi birçok vatandaşımız yaralanırken, 5 vatandaşımız ise hayatını kaybetti. Bugün Ethem, Abdullah, Mehmet, Ali İsmail ve Medeni adına fidan dikiyoruz. Onları hiçbir zaman unutmayacağız ve unutturmayacağız. Onlar özgürce yaşamak için demokratik bir şekilde haklarını ararlarken yaşamlarını yitirdiler. Ancak barış içinde kardeşçe yaşamamızın önüne kimse geçemeyecek. Buradan Ankara’da kesilmek istenen 7000 ağaç için direnen ODTÜ’lü vatandaşlarımıza da selam gönderiyoruz. Her yer Taksim, her yer ODTÜ, her yer direniş” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri