Son Dakika
13 Haziran 2019 Perşembe

DEVLET, ZAYIF KADINLA EVLENEN ERKEĞE MADDİ DESTEK VERİYOR!

14 Ocak 2019 Pazartesi, 12:31

Ülkelerin kendilerine özgü eş seçimleri karşısında hayrete düşmemek elde değil!

MOĞOLİSTAN

Moğolistan’da, etine dolgun olanın ideal bulunduğu güzellik algısı, zayıf kadınların beğenilmemesine yol açıyor. Öyle ki devlet, zayıf kadınlarla evlenen erkeklere maddi destekte bulunuyor ve ülkenin bazı bölgelerinde erkek için başlık parası verildiği bile oluyor.

AVUSTRALYA

Adeta erkek kıtlığının çıktığı Avustralya’da, büyük şehirler

de bir erkeğe beş kadın düşüyor. Bazı kadınlar, eş bulma hayaliyle taşraya gitse de, bu temennileri çoğunlukla hüsranla sonuçlanıyor. Avustralyalı kadınlar, yurt dışından erkeklerin ülkelerine gelmesini istiyor. Hatta dünyanın en az nüfuslu ülkesi olan Avustralya’da, başka ülkelerden gelen erkeklere tatil hediyeleri verildiği bile oluyor.

ERMENİSTAN

Ermenistan, geçmişte yaşanan savaşlar yüzünden, erkek nüfusunun büyük kısmını kaybetmiş durumda… Bu durum, kadın nüfusuna düşen erkek sayısını olumsuz etkilediği için devlet, kadınların bekar kalmaması adına çeşitli yaptırımlar uyguluyor. Bir erkeğin birden fazla kadınla evlenmesinin Ermenistan’da yasal olması gibi. Ayrıca kadınlar, ülkedeki iş kollarının çoğuna da hakim.

İZLANDA

Erkek nüfusun oldukça düşük olduğu İzlanda’da, kadınlar eş bulamadığı için evlenemiyor. Devlet, sorunun çözümü için çareyi, ülkedeki göçmenlerde bulup, İzlandalı kadınlarla evlenmeleri durumunda her birine beşbin dolar vereceğini duyurunca, birçok göçmen erkek ülkeye girmeye çalışmıştı. Yaşanan olumsuzluklar karşısında İzlanda hükümeti, haberi yalanladı. Üstelik, İzlanda’da çocuk sahibi olan çiftlerin büyük bir kısmı ev

li değil.

TAYLAND

Tayland’da trans erkeklerin yoğun olması, kadınların eş bulmasını oldukça zorlaştırıyor. Kadınlar çareyi, başka ülkelerden eş aramakta buluyor.

RUSYA

Rus erkeklerinin aşırı alkol tüketimi, cinsel hayatlarını bitiriyor. Bu durum, Rusya’daki kadın nüfusunun, partner bulmakta zorlanmasına ve çareyi başka ülkelerde çalışmakta bulmasına sebep oluyor. Boşanma oranları yoğunluk kazanırken, Rus kadınlarının kendi ülkeleri dışında gerçekleştirdikleri evlilik oranları ise artış gösteriyor.

 

JAPONYA

 

Japonya erkekleri evliliğe yanaşmadığı için, kadınlar eş bulma konusunda sıkıntı yaşıyor. Çoğu kadın, çeşitli internet sitelerinden eş kiralarken, çalışma oranlarının fazla olması da, insanların evliliğe olan bakış açısını olumsuz etkiliyor. Devlet, evlilik oranlarının düşük olmasına nedeniyle gerçekleşen, doğum oranı düşüklüğünü hafifletmek için, maddi evlilik teşviklerinde bulunuyor.

İTALYA

İtalya’da, erkekler kalıcı evliliğe karşı olduğu için, evlilik oranları oldukça düşük. Bu durum, doğum oranını olumsuz anlamda etkilerken, ülkenin bazı bölgelerinde de büyük tepki

alıyor. Ayrıca devlet, erkekleri evliliğe teşvik etmek için, maddi destekte bulunuyor.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ

Birleşik Arap Emirliklerinde ağır şeriat kuralları nedeniyle evlenemeyen kadınlar, evlilik oranlarının düşük olmasına yol açıyor. Devlet, evlenemeyen kadınlarla evlenmeleri için, erkeklere yaklaşık 40 bin Türk liralık maddi yardımda bulunuyor. Ayrıca, Birleşik Arap Emirliklerinde, erkeklerin birden fazla kadınla evlenmesi de normal karşılanıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri