Son Dakika
27 Haziran 2019 Perşembe

Devlet “Baba”nın Hanları‏

01 Haziran 2013 Cumartesi, 20:30
Devlet “Baba”nın Hanları‏

Devlet “Baba” hanlar  yapsa ne yazar, vatandaşı faydalanamadıktan sonra…

Kaç gündür yazasım var ama elim varmadı bir türlü. Anladım ki ben ve kelimelerim coşkuyu seviyoruz; hüznü ve kederi değil. Son günlerdeki baharatlı hallerin üzerine bol kepçesinden limon sıkasım var. Nedir canım bu! Puldan şiddetle nasiplenmiş, katran karası biber gazına yazıklar olsun! Ne zamandan beri Türkiye Cumhuriyeti’nin bilinçli ve çevreci vatandaşı terörist ya da adi suçlu muamelesi görür oldu? Esefle kınar, arz ederim…

Aslında her şerde hayır var derler ya… Arzu ederseniz önce “hayır” kısmından başlayalım olup bitelerin. Delirdiğimi düşünmeyin ne olur! Ama ben Gezi Parkı ve etrafında dönen olayların neticesinde kendi önyargılarımdan arındım. İtiraf etmeliyim ki BDP’ ye ait zihnimde şekillenen resmin tozpembe bir versiyonunun de oluşu beni hayrete düşürdü. Geçtiğimiz günlerde Gezi parkında ikamet eden ağaçları korumak isteyen kalabalığa BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in kahramanca sahip çıkması beni derinden etkiledi. Detaylara girip sizi sıkmaya niyetim yok, zaten birlikte takip ediyoruz herşeyi. Ama ve fakat Önder’in “ Ben sadece görevimi yapıyorum, bölgenin vekiliyim, vazifemdir!” demesi önünde saygıyla eğiliyorum. Bu muhteşem adam sadece Kürt kardeşlerimizin değil, benim de milletvekilim. Hatta ve hatta belki de kendimi en yakın hissettiklerimin başında geliyor. O, bizim için çırpınıyor… Yanımızda, arkamızda ve etrafımızda boy gösteriyor. Helal olsun maaşı da mecliste olmaktan dolayı edindiği tüm ayrıcalıklar da. Sapının kökünün en ücra köşesine kadar helal olsun da ol-sunnnnnnnnnnn!!!!

Bir de şu var; söylemessem çatlar ikiye ayrılırım. Kendimizi aşağı çekmeye bayılırız ya her daim. Milletçe “koyun” olarak vasıflandırılırız sıklıkla. Meğer içimizde küreyen aslanlar ve göklerde salınan kartallar varmış. Taksim Gezi Parkında fiilen bulunup devlet “baba”nın evlatlarına reva gördüğü biber gazından bol miktarda nasiplenen kahraman vatandaşlarımız mesela. Ciğerlerimize bir dirhem oksijen çekebilmemiz için nasıl da direnişe geçtiler. Diğer yandan olay mahalline gelemeyen  insanlarımız da isyan etmediler mi? Hep birlikte tek yürek olduk. Aklın, sağduyunun ve hakkın yolu bir dedirttik. Koyun değiliz biz görüldüğü üzere, bu böyle bilineeeeeee!!!!!!!

Taksim Gezi Parkında savaş yok kardeşim! Düşmanın işgal birlikleri konuşlanmamışlar orada!  İstanbul’un göbeğinde kalan bir dirhem yeşile sevdalılar onlar sadece. Üzerlerine biber gazı sıkılacağına saygı ve sevgiyle yaklaşılsa ne olur yani? İnşaatı planlanan tam teşekküllü dev bir hastane ya da okul binası değil ki! AVM’miş de mişşşşşşşşş!!!!! Sanki sürüsüne binbir bereket değillermiş gibi. Sıradan ve kişiliksiz halleriyle kime hizmet ediyorlar sanki! Hepsi aynı… Aynı mağazalar, restoranlar ya da aynısının tıpkısının filmleri gösteren sinemalar.

Dünya güzeli ağaçlar kesilip AVM’ler çoğaltılacağına o malum yerlerdeki malları satın alabilecek gücümüz artırılsa diyorum. Benzin fiyatları indirilse, vergi yükünün altında ezilmemiz önlense daha iyi olmaz mı? Büyüklerimizin asli görevi buydu sanırım! Devlet “Baba” hanlar ya da hamamlar yapsa ne yazar, vatandaşı faydalanamadıktan sonra…

www.haberhurriyeti.com / ÖZLEM ABUT OTLUOĞLU

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri