Son Dakika
21 Kasım 2019 Perşembe
”

DENİZLİLER DUBLE KUTLAMA YAPTI

Yemek düzenleyip engellilerle birlikte eğlenen İzmir Denizlililer Kültürünü Yaşatma Derneği üyeleri, Denizlili sanatçı Serap Yenice’nin Atatürk şarkılarıyla coştu.

03 Kasım 2019 Pazar, 17:39

İzmir Denizlililer Kültürünü Yaşatma Derneği, duble kutlama yaptı. Denizli kültürünü anlatmak, tanıtmak ve yaşatmak amacıyla yola çıkan dernek İnciraltı Aqua Marin By Maydanoz Catering’de düzenlenen yemekte engellilerle birlikte doyasıya eğlendi. Denizlili sanatçı Serap Yenici’nin geceye katılıp, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Fikriye Hanım’a, Fikriye Hanım’ın da Atatürk’e yazdığı şiirlerinden bestelediği şarkıları seslendirmesi büyük sürpriz oldu.

ENGELLİLERLE BİRLİKTE EĞLENDİLER

Gecenin organizasyonundan sorumlu Bülent Şençiftçi, ” 37 engelli ile birlikte ailelerimiz de geceye katıldı. 270 kişi yemeğimize iştirak etti. Engellilerle birlikte eğlenip, şarkılar söyledik. Engelleri aşan gecemizde hep birlikte eğlenmek coşkumuzu artırdı. Denizli yöresinin kıyafetlerin tanıtıldığı gecemizde, Denizlili sanatçımız Serap Yenici de söylediği şarkılarla etkinliğimizi Cumhuriyet kutlamasına dönüştürdü. Başta Dernek Başkanımız Raziye Uysal olmak üzere, katkı koyan, destek veren herkese binlerce teşekkür ederiz. 2017 yılında Raziye Uysal’ın başkanlığında kurulan İzmir Denizlililer Kültürünü Yaşatma Derneğimiz, kültürümüzü yaşatmak ve genç kuşaklara başta gelenek ve göreneklerimizi anlatmak için bu tür etkinliklere devam edecek” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz