Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi
”

Deniz Çoban’ın özürü pahalıya patlayabilir

Kasımpaşa-Rizespor maçı sonrası canlı yayına çıkıp, yaptığı hataları anlatan ve hakemliği bırakabileceğini söyleyen Deniz Çoban’ın çıkışı, kamuoyunun ciddi bir kesimi tarafından olumlu bulunurken, meslektaşları yanlış yaptığında birleşti.

30 Eylül 2015 Çarşamba, 16:38

Kasımpaşa-Rizespor maçı sonrası canlı yayına çıkıp, yaptığı hataları anlatan ve hakemliği bırakabileceğini söyleyen Deniz Çoban’ın çıkışı, kamuoyunun ciddi bir kesimi tarafından olumlu bulunurken, meslektaşları yanlış yaptığında birleşti.

www.haberhurriyeti.com / HAKEM
MHK ve Faal Futbol Hakemleri Derneği ile MHK eski Başkanı Çulcu, hakemlikte duygusal tepkilere yer olmadığını belirtti.

Odasında özür dileyebilirdi

Kuddusi MÜFTÜOĞLU

MHK BAŞKANI

Bizden izin almadan yayına çıkması yanlıştı. Savunmasını bekliyoruz. Hakem odasında da özür dileyebilirdi.

“Deniz Çoban’ın canlı yayında kameralar önüne çıkıp yaptığı hatalar nedeniyle özür dilemeden önce bize bilgi vermesi gerekiyordu. Oun, ilk önce bizimle konuşup izin alması lazımdı. Bun yapmadığı için de ayrıca bir hata yapmıştır. Bakın nasıl ki bir futbolcu, kendi kulüp yönetiminden izin almadan medyaya herhangi şekilde konuşamıyor ve konuştuğunda ceza alıyorsa bu durum hakemler için de geçerlidir. Oysa ki hakemimiz Deniz Çoban, Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’ı veya kime karşı yanlış yaptığını düşünüyorsa onları, kendi odasına çağırıp orada da özür dileyebilirdi.
Kurallara aykırı hareket etti. Şu an kendisi Konya’da bulunuyor. Savunmasını bekliyoruz. Ondan sonra gereken neyse onu yapacağız.”

Başkanıyım ama şans vermem

Abdurrahman ARICI

TFFHGD BAŞKANI

“Deniz Çoban’ın bu şekilde özür dilemesine çok şaşırdım. Demek ki hakemliği kendi kafasında bitirmiş. Onunla konuşma imkânı bulamadım. Ligin ilk haftası Osmanlıspor-Kayserispor maçında da hatalar yaptı ve ondan sonra tam 4 hafta maç verilmedi. Bu ona verilmiş önemli bir mesajdı. Ancak Kasımpaşa-Çaykur Rize maçı da iyi gitmeyince, hakemliği kafasında bitirdi ve çıkıp herkesin önünde özür diledi. Bazıları doğru bir tavır diyor ancak ben aynı görüşte değilim.
Şimdi kendisine devam edip etmeyeceği sorulacak. Devam edecekse izinsiz verdiği demeçten ötürü ceza alacak. Ben olsam bir şans daha vermem. Dernek başkanı olarak onun haklarını korumam lazım ama bir de objektif olarak bakmalıyım. MHK Başkanı olsam bir şans daha vermem.”

TFF, MHK’YI ACİLEN TOPLADI

Kasımpaşa-Çaykur Rizespor, maçında yaptığı hatalar nedeniyle canlı yayına çıkıp özür dilemesinden sonra Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Merkez Hakem Kurulu (MHK) ile dün olağanüstü toplantı yaptı. TFF’nin Riva’daki merkez binasındaki toplantıya TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in yanı sıra Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de katılması dikkat çekti. Toplantıda, başta  Çoban olayı olmak üzere artarak devam eden hakem hatalarını da masaya yatırıldı.

CEZA VERiLiRSE YANLIŞ OLUR

Rıza ÇALIMBAY

KASIMPAŞA T.DiREKTÖRÜ

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, MHK’nın Deniz Çoban’a ceza vermesi halinde büyük yanlış yapacağını söyledi. Çalımbay, “Deniz Çoban, isteseydi bu özürü dilemezdi. Çünkü bizim gibi takımlara yapılan büyük hatalar bile iki saat sonra unutuluyor. Çoban, büyük bir cesaret örneği gösterdi” dedi. Çoban’ın şov yaptığı iddialarına da katılmayan Çalımbay, “Orası şov yeri değil. Çoban’ın özüre de bir şov değildi. Ağladığını da gördüm” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz