Son Dakika
21 Ağustos 2019 Çarşamba
”

Dayısı olan ayılar ve kanun koruyucular

Felekte bir gün çalmak isteyen bu kanun kullanıcısı olma yolundaki şahıs, şehir yöneticisinin evine yakın bir yerde her kötülüğün anası olan içeçekten fazlaca almış ve sonuç olarak bir güzel dayak yemiş yanındaki ayı bozmasıyla. Bakmış şehir yönetenin evinin önünde kanun koruyucular var hemen koşmuş yanlarına

16 Nisan 2016 Cumartesi, 10:56

beyhan_bickin_Haberhurriyeti

DAYISI OLAN AYILAR VE DAYIYA İHTİYAÇ DUYMAYAN AYILARDAN ÇEKİYOR KANUN KORUYUCULAR

Hikaye bu ya. Bir memleket varmış, koruyucular görev başındayken, devleti temsil ettiği için, başbakan’a trafik cezası bile yazabiliyormuş. Duyun da inanmayın ama, sendikaya bile kayıtlıymış bu kanun koruyucular. Herhangi bir nedenle durdurduğu kişi, herhangi bir hakarette bulunursa, kim olduğuna bakılmaksızın gözaltına alma hakları varmış. Bu memleketteki kanun koruyucuların daha ne hakları varmış anlatmadan, başka bir memlekete geçmek istiyorum.

Hikaye bu ya. Bu ikinci memlekette kanun koruyucuları, kanun koruyucusu olacağına pişman olacak kadar eziyet çekermiş. Bırakın başbakanı durdurmayı, başbakanın amcasının torununun yiğeninin kızının sevgilisini durdursa memleketin öteki ucuna ‘’EK GÖREV’’ adı altında sürgüne yollanırmış. Sendika kurmak istemişler başlarına gelmeyen kalmamış. Bu okuduğunuza inanamayacaksınız ama, kanun yapıcılık sıfatını haketmediği halde taşıyanlar, kanun koruyucularına tokat atıp küfür bile ederlermiş.

Kanun koruyucularına terbiyesizlik eden kanun yapıcılar demişken, aynı terbiyesizliği yapan kanun uygulayıcılar da varmış bu memlekette. İşte onun hikayesi.

Felekte bir gün çalmak isteyen bu kanun kullanıcısı olma yolundaki şahıs, şehir yöneticisinin evine yakın bir yerde her kötülüğün anası olan içeçekten fazlaca almış ve sonuç olarak bir güzel dayak yemiş yanındaki ayı bozmasıyla. Bakmış şehir yönetenin evinin önünde kanun koruyucular var  hemen koşmuş yanlarına. Başlamış emirler yağdırmaya. Kanun koruyucular, oradan ayrılamayacaklarını, şehir yöneteni korumakla görevli olduklarını anlatsalar da, kanun uygulayıcı olma yolundaki ile ayı bozması bunu anlamamışlar. Olaya müdahale için başka kanun koruyucular çağrılmış.

Her kötülüğün anası şişede durduğu gibi durmaz ya, kanun kullanıcı, memleketi babasının çiftliği, kanun koruyucunun arabasını da öküz sanınca sorgusuz sualsiz binmiş arabaya, başlamış emirler yağdırmaya.  Kanun koruyuculara hakaretler etmişler, sürdürmekle değil meslekten ihraç ettireceklerini söyleyerek tehdit etmişler ve en muhteşem cümleyi kurmuşlar ‘’SEN BENİM KİM OLDUĞUMU BİLİYOR MUSUN? Kanun koruyucu ‘’YOK BİLMİYORUM’’ dediği zaman ayı bozmasının Kim olduğunu bilip bilmediklerini sormuşlar. Ve sonunda ayı bozmasının akrabası, gerçek ayının kimliğini açıklanmış. Meğerse esas ayı gücünü belindeki soğuk demirden alan ama yaşadığı ormanda tanıdığı çok olan bir ayıymış.

Bu olay ilk anlattığım  memlekette yaşansa, kanun uygulayıcısı, ayı bozuntusu ve ayı, kanun koruyucuya hakaretten demirli eve girerlermiş, ama olayın geçtiği memlekette, kanun koruyucuların değil, dayısı olan ayıların sözü geçtiğinden, kanun kullanıcıya değil, kanun koruyucuya sormuşlar ‘’ NEDEN BUNU YAPTIN’’ diye.

Bu memlekette, biz üzülmeyelim diye canını bile veren, gece gündüz çalışan kanun koruyucuları üzmek o kadar sıradan hale gelmiş ki, kanun koruyucular buna dayanamayarak kendi canlarından vazgeçer hale gelmişler. Ama kanun koruyuculara her dayısı olan ayının lafıyla ‘’NEDEN’’ diye soran omzukalabalıklar,  kanun koruyucuların canından vazgeçmesine ‘’NEDEN’’ diye sormamışlar.

Şimdi ben soruyorum:

NEDEN DAYISI OLAN AYILARIN SÖZLERİNE KANARAK, KANUN KORUYUCU CANLARIMIZA KIYIYORSUNUZ EFENDİLER?

Tüm şehitlerimizi rahmetle, sevgili gazilerimizi saygıyla anıyorum. İYİ Kİ VARSINIZ…

www.haberhurriyeti.com / BEYHAN BİÇKİN

Yorum

  1. Zeynel Kozanoğlu

    16 Nisan 2016 at 16:23

    BEYHAN BİÇKİN HANIM… BİRAZ FAZLA OLMUYOR MUSUNUZ? MİLLETE “YAHU BU ÇOCUK BABASINDAN DAHA İYİ YAZAR OLMA YOLUNDA” DEDİRTMEK Mİ İSTİYORSUNUZ. HER SATIRINI SANA HAK VEREREK OKUDUM. VE GERÇEK AYILAR İYİ Kİ OKUMA BİLMİYORLAR DİYE SEVİNDİM YOKSA SENİN HAKKINDA HAKARET DAVASI AÇARLARDI… AYILARIN BİR ŞEREFİ VAR. “O HÜNERLİ PARMAKLARINDAN ÖPERİM” DİYECEĞİM AMA HER AN KÖPEĞİN MÜSLİ ONLARI HER AN ÖPÜYOR OLMASAYDI.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz