”

DAVETLİSİNİZ!

Mahalle Güzelbahçe’nin sanat, yemek, doğa, spor, botanik, çocuk, atölye, etkinlik konseptinde, lokal sanatçılara yönelik ilk sanat buluşması sergisi başladı.

08 Eylül 2018 Cumartesi, 01:37

Lokal sanatçıların buluşma mekanı Mahalle Güzelbahçe, 5 dalda 6 sanatçının sergisine doğa ile iç içe olan ortamıyla ev sahipliği yapmaya başladı. Resim, seramik, patchwork ve fotoğraf sergisinde birbirinden ilginç ve güzel çalışmaları görebilmek mümkün.

Seramik dalında Okşan Aksan, Patchwork dalında Ülker Kaynar, Heykelde Meltem Alpan, Resimde Figen Ezen ve Selen Kalaycı ile Fotoğraf Dalında Esat Erçetingöz’ ün eserleri var. Sanat, müzik, spor, restoran, çocuk, botanik, etkinlik, atölye konsepti ile İzmirlilere hizmet veren Mahalle Güzelbahçe, Sanat Buluşmaları kapsamında aynı zamanda ilk organizasyonu gerçekleştiriyor.

Gazeteci ve fotoğraf sanatçısı Esat Erçetingöz, ‘Martılarım için bu muhteşem mekanı açan Veysel Erkoç ve Okan Tezkuran’a teşekkür ederim’ diyerek duygularını dile getirdi. Erçetingöz’ün ‘Deli Martılar’ adını taşıyan sergisindeki fotoğraflar 3 boyutlu olma özelliğine sahip.

Erçetingöz, fotoğraflarının içeriğini ve mesajını Cemal Süreyya’ya ait şu dizelerle dillendiriyor;

“İzmir’de hayat beklenmez, kovalanmaz da. O zaten sizinle beraberdir. Ufkun ötesini muştulayan bir deniz vardır. Mutlulukla dolu, sakin bir sevişmenin tadındadır körfez. Körfez vapurlarının sakin gidişinde hırslarınız yok olur, kovalamayı bırakırsınız, hatta martılara gevrek atacak kadar iyilikle dolarsınız.”

Sergi ay sonuna kadar açık olacak.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz