Son Dakika
26 Ağustos 2019 Pazartesi
”

CUMHURİYET gasteyse, POLİS bu her şeyi yapar!!!

Nasıl ki VATAN NAMUS, BAYRAK ŞEREF ise, haber de gazetecinin namusu şerefidir diye bildik biz. Haberi sırf haber olsun, karalama olsun, koyunlar uyutulsun diye yapmanın insanlık olmadığını daha büyümeden öğrendik.

28 Şubat 2016 Pazar, 18:57

beyhanbickin_haberhurriyeti

CUMHURİYET GASTEYSE, POLİS BU HER ŞEYİ YAPAR!!!

Ben gazeteci bir babanın çocuğu olarak büyüdüm. Yani haberin ve haberciliğin ne olduğunu başkalarından değil canım babamdan öğrendim. Anadolu Ajansı muhabiriydi babam. Yani GAZETECİ idi gasteci değil. Nasıl ki VATAN NAMUS, BAYRAK ŞEREF ise, haber de gazetecinin namusu şerefidir diye bildik biz. Haberi sırf haber olsun, karalama olsun, koyunlar uyutulsun diye yapmanın insanlık olmadığını daha büyümeden öğrendik.
Ama ne yazık ki bunu öğrenemeden gasteci olanların varlığına, eskiden gazete, ama şimdilerde gaste olan CUMHURİYET  sayesinde, her gün haber diye sunulan yalanlarla şahit olmaya devam ediyoruz.
Oysa çocukluğumuzda bizim evde hep CUMHURİYET gazetesi okunurdu. Hem de en küçük ilanlarına kadar. Çünkü bizim zamanımızda CUMHURİYET gazetesi itibarlı, yaptığı habere güvenilen bir gazeteydi.
Polise saldırı artık sadece teröristler tarafından silahla yapılmıyor. Saldırılar artık medya aracılığı ile yalan haberlerle de yapılmaya başlandı. Ve ne yazık ki, evet ne yazık ki diyorum polisin sahipsiz olduğu bir kez daha kanıtlandı çünkü bu yalan ve yanıltıcı haber kılıklı uydurmalara hiç bir makamdan yalanlama ya da kınama gelmiyor. Oysa biz kınamayı pek sevenler tarafında yönetiliyoruz.
Bu da nereden çıktı diyenlere verilecek yüzlerce örnek var ama ben en son yazılan, yanlış ve yanıltıcı haberden bahsetmek istiyorum.
‘’Gözaltında yeni dönem polis gencin başına silah dayadı’’ başlığı ile verdiği haberin aslının başka olduğunu sosyal medyadan öğrenince haber apar topar silinmiş olsa da, polis ile arası iyi olmayan insan kılıklı kişiler bu haberi allayıp pullayıp çoktan altın tabakla sosyal medyada servis etmiş, altına da bol küfürlü beddualı yorumları almıştı bile.

Haberin aslı şuydu: TEM polisinin elindeki silahı alabileceğini sanan dangalak, polisin çevik hareketi sonucu dirseği suratına yiyince kaçmaya çalışır, ancak çok geçmeden yakalanır. Bu sözle anlatımlı değil, görüntüleri olan bir haber. Ama silahını vermeyen polisin elini havaya kaldırdığı saniyede çekilmiş resmini zavallı!!gencin kafasına silah dayadı diye haber yapmak sana hiç yakışmadı Cumhuriyet hiççç.
Polislerin her fırsatta dile getirdiği 3600 ek gösterge isteği ile ilgili tek bir satır haberi bulunmayan Cumhuriyet gazetesinin polisle derdi ne bilemiyorum ama, ne eskilerin medya devi olan siz, ne de ‘’polis şöyle, polis böyle’’ diyen densizler bizim polise olan sevgimizi ve güvenimizi zedeleyemeyeceksiniz. Ve son olarak yazımın başlığını tekrarlıyorum. CUMHURİYET GASTEYSE, POLİS BU HER ŞEYİ YAPAR….
Tüm şehitlerimizi sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum…

www.haberhurriyeti.com / BEYHAN BİÇKİN

beyhan

2 Yorum

 1. Haluk UYSAL

  28 Şubat 2016 at 22:42

  Eline diline yüreğine sağlık…

  • Beyhan Biçkin Kozanoğlu

   29 Şubat 2016 at 14:31

   Sizin de yüreğinize sağlık. Teşekkür ederim.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz