Son Dakika
18 Eylül 2019 Çarşamba
”

Cumhur İttifakı İlk ortak Mitingi İzmir’de yaptı

17 Mart 2019 Pazar, 19:13

Cumhur İttifakı’nın 31 Mart yerel seçimleri için liderlerin katıldığı ilk ortak mitingi İzmir’de gerçekleştirildi. Gündoğdu Meydanı’ndaki mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yeni Zelanda’da 50 kişinin öldüğü terör saldırısı değerlendirip, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi.

Erdoğan’ın sözlerinden satır başları şöyle:

İzmir’e çok önem verdiğimiz için cumhur ittifakının ilk mitingini burada yapıyoruz.

Biz cumhur ittifakını masa başında değil darbecilere karşı sokaklarda meydanlarda mücadele ederken kurduk.

İnşallah seçimden sonra zaferi sizlerle kutlamak için yeniden geleceğiz.
Bizimki bir cumhur ittifakıdır. Sayın Bahçeli ile ilk ortak mitingimizi buraya çok önem verdiğimiz için İzmir’de yapıyoruz.
Biz cumhur ittifakını masa başında değil 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı birlikte mücadele ederken kurduk.

Türk siyasetinin son yıllardaki en dirayetli siyasetçisi olarak gördüğüm Sayın Bahçeli ile birlikte tuzakları birer birer bozarak yolumuza devam ediyoruz. İzmir inşallah cumhur ittifakının en büyük başarıyı gösterdiği illerin başında gelecektir.

Sayın Bahçeli’ye ve MHP’ye gönül vermiş kardeşlerime bugüne kadar göstermiş oldukları asil duruş için şükranlarımı sunuyorum.

Birileri çıkmış ortaya terör örgütünün desteği ile bu şehirde kendine yol açmaya çalışıyor. Şimdi gösterdikleri aday da böyle bir aday. Onlardan buraya inanın hiçbir fayda gelmez. Bugüne kadar bir eserleri var mı? Şu İzmir’in körfezine bakın ya. Kokudan geçiliyor mu? Peki İzmir’e bu layık mı?

Belediyecilik bizim işimiz. Burayı da biz çok çok başarılı bir belediyeci olan Denizli’de iki dönem belediye başkanlığı yapan Nihat Zeybekçi kardeşimle İzmir’i şanına yakışır bir hale getirmekte kararlıyız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayları Nihat Zeybekci için MHP lideri Bahçeli ile birlikte İzmir’de miting yaptı. Erdoğan, “Sayın Bahçeli ile ilk ortak mitingimizi buraya çok önem verdiğimiz için İzmir’de yapıyoruz. Biz bu ittifakı 411 el kaosa kalktı diyenler gibi değil, darbecilerle mücadele ederken sokaklarda kurduk. İnşaAllah bizim bu birlikteliğimiz pazara kadar değil mezara kadar sürer. Bu vesileyle duruşları için sayın Bahçeli’ye ve Milliyetçi Hareket Partisi’ne çok teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti 17 yıldır iktidarda. Bunların dile getirdikleri korkulardan hangisi doğru çıktı? İnsanımızın Giyimine mi karıştık, yediğine içtiğine mi karıştık. Herkes istediği gibi giyiniyor. Yıllardır Atatürk’ü istismar ettiler.

Adını Aydınoğlu Gazi Umur Bey’den alan Gaziemir’in ilk fethedilen yeri Seydiköy’dür. Umur bey 8 asır önce Seydi Baba adına türbe yaptırıyor. Bunlar türbeyi tarumar edip besi çiftliğine peşkeş çektiler. Yunanın burayı işgal ettiğinde cesaret edip yapamadığını maalesef bunlar gerçekleştirdiler.

Yıllardır yönettikleri bu şehirde hiçbir sorunu çözemedikleri gibi hükümet tarafından yapılan yatırımları bile doğru dürüst değerlendiremediler. İzmir’de bir aday gösterdiler. Bu aday CHP’nin adayı değildir ha. Bu kişiye genel merkezinden İzmir teşkilatına kadar tüm CHP karşıydı. Bu kişi Kılıçdaroğlu’nun kendi adayıdır. Her yönüyle örtüşüyor.

Adaylık icazetini de İzmir’den değil Kandil’den almıştır. İzmir’e hizmet etmek gibi bir derdi yok. Öyle bir kalitesi de yok. Buca adayını son anda değiştirmesinin gayesi de Kılıçdaroğlu’nun İzmir’e rant gözüyle bakmasından. İzmirlileri umursamıyorlar.

Amaçları belediye yönetimini CHP çatısı altında bölücü örgüte teslim etmek. Bölücü örgütün güdümündeki partinin eş başkanı Mansur Yavaş da Ekrem İmamoğlu da İzmir’deki de HDP’nin oyları ile seçildiğini bilecek diyerek adeta meydan okudu.

Bu adam Kürt bile değil biliyor musunuz? Bu Kürt kardeşlerimi istismar eden bir sahtekardır. Kürdistan’da diyor. Benim ülkemde Kürdistan diye bir bölge var mı? Ey Sezai sen Kürdistan’da yaşamak istiyorsan Irak’ın kuzeyinde var defol git oraya.

Bu adamın alacağı cevap nedir? Bunlara CHP’ye ve ittifaka İzmir’de seçimi kaybettirmektir.
İmamoğlu da bilecek ki İstanbul için 3 milyon Kürdün oyu, Mansur Yavaş da bilecek ki Kürtlerin oyunu almadan seçim alınmaz. Adama bak ya. Partileri proje, kendileri de proje. 31 Mart bir beka mücadelesinin adıdır. Bu beka mücadelesini biz kazanacağız inşallah
İzmir’de aynı oyun oynanıyor. CHP’nin belediye meclis üyeleri listesinde bölücü terör örgütü kontenjanından çok isim var. Seçime girmiyor. Niye? CHP’nin listesinden zaten seçime girdiler. Sorsanız bunu da inkar eder. Ne kadar inkar ederlerse etsinler, gizli ittifak ortaya çıktı. Bu seçimde kendi adıyla değil CHP adıyla yarışıyorlar.

Bu maskeli baloya ne gerek var. Biz de cumhur ittifakı olarak çıktı. Delikanlıca mertçe milletimize nasıl bir birliktelik içinde olduğumuzu söyledik. Öteki tarafta neyin ne olduğu belli değil. Kimin kimi desteklediği belli olmayan bir ittifaktan ülkeye hayır gelir mi?

*****
MHP LİDERİ BAHÇELİ, GÜNDOĞDU’DA KONUŞTU

“İzmir’i hiç kimse çantada keklik görmesin. İzmir’i hiç kimse arka bahçesi zannetmesin.”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de İzmir Mitingi’nde Beka ve Milli Birlik üzerine konuştu. Bahçeli, “hiç kimse beka sorunu yok demesin” dedi. 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri’nin Türkiye’ye, Türk milletine İzmir’e, milli beka ve milli birliğe hayırlı olmasını dileyen Bahçeli, seçimlerin kutlu ve nurlu bir dirilişe kaynaklık etmesini Rabbinden niyaz etti.

Bahçeli, Türk milletinin tarihin hiçbir döneminde rahat bırakılmadığını belirterek, “Ne husumet bitti, ne hain tükendi. Anadolu’yu fethedişimizin üzerinden 948 yıl geçti ama yankısı hala geçmedi, hesabı hala bitmedi” diye konuştu.

Bu hesaplaşmanın bir tarafında Türk-İslam Medeniyeti ve Türk milletinin yer aldığını, diğer tarafında zalimler, emperyalistler ve Türk milletinin içine kadar sızmış olan yerli iş birlikçilerin olduğunu ifade eden Bahçeli, “Biz bekamız için ecdadımızdan gücümüzü aldık. Biz bağımsız yaşamak için şehitlerimizden, şühedamızdan duamızı aldık. Elbette Milli Mücadelenin duruşuyla Cumhuriyet’in duruşuyla, Cumhur İttifakı’na ruh verdik. Milli bekamız için bir araya geldik.” diye konuştu.

Bahçeli, niyetlerinin halis olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:
“Gündoğdu Meydanı’nda muazzam heyecan ve coşku sahibi kardeşlerim sayesinde İzmir’in dağlarında çiçekler açacak, altın güneş orada sırmalar saçacak, bozulmuş düşmanlar sel gibi kaçacak. İzmir’i hiç kimse çantada keklik görmesin. İzmir’i hiç kimse arka bahçesi zannetmesin. Güzel İzmir’de bir şey değişecek, bu suretle her şey değişecektir. Şımaranlara, yolunu şaşıranlara, 12 Eylül zulmünün mirasçılarına İzmir sırtını dönmeli. Daha müreffeh, geleceği daha güçlü bir yönetime daha fazlasını yapacak bir iradeye kucağını açmalıdır. Bu irade Cumhur İttifakı’dır. Cumhur İttifakı’nın büyükşehir belediye başkan adayı da tecrübe ve birikimiyle öne çıkan Sayın Nihat Zeybekci’dir.”

Yeni Zelanda’da cuma günü camilere düzenlenen saldırda 50 kişinin hayatını kaybettiğini, bu kanlı olayda pek çok kişinin de yaralandığını anımsatan Bahçeli, “Haçlı seferleri sırasında kullanılan ‘tanrı bunu istedi’ sözü bir kez daha gündeme getirilmiştir. Karşımızda bir manyaktan, bir sapıktan, bir teröristten daha ötesi daha fazlası vardır.” dedi.

Bahçeli, saldırıyı düzenleyen Haçlı kalıntısının Türk milletine tehdit dolu mesajlar yazdığını anımsatarak, şöyle devam etti:
“Ey Haçlılar biz buradayız, gelin de görelim. Ey Haçlılar bekliyoruz sizi hadi gelin de kanınızda boğalım. Beka sorununa inanmayan çulsuzlar, beka sorununu görmeyen çapulcular nasılsınız iyi misiniz? Türk ve İslam düşmanlarının emellerini hala fark edemediniz mi? Beka düzeyindeki tehlikeleri ve kaynağı yüzyıllar geriye giden husumetler hala idrak edemeyecek misiniz? Hiç kimse ‘beka sorunu yok’ demesin. Yeni Zelanda’daki bir cani tarafından sıkılan kurşunlar hepimize isabet etmiştir.”

“Beka sorununa inanmayan çulsuzlar, beka sorununu görmeyen çapulcular nasılsınız, iyi misiniz?” diyen Bahçeli, şöyle konuştu:
“Türk ve İslam düşmanlarının emellerini hala fark edemediniz mi? Beka düzeyindeki tehlikeleri ve kaynağı yüzyıllarca geriye giden husumetleri hala ifade edemeyecek misiniz? Hiç kimse beka sorunu yok demesin. Yeni Zelanda’da bir cani tarafından sıkılan kurşunlar hepimize isabet etmiştir. Kanı dökülen sadece masum ve mazlum kardeşlerimiz değil hepimiziz. Şimdi anlaşıldı mı beka niye önemli. Şimdi yerine oturdu mu 31 Mart seçimlerinin niçin beka seçimi olduğu ? Biliniz ki yedi düvel iş birlikçileriyle düşmemizi bekliyorlar. Biliniz ki Çanakkale’de yendiklerimiz İzmir’e kadar kovaladıklarımız tekrar karşımızdalar. Bu nedenle yegane güvence Cumhur İttifakı’dır. Tek çözüm Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir. Mahalli idareler yönetimleri de yeni hükümet sistemine uygun olmalıdır. Bir olursak Çanakkale’de olduğu gibi bu milleti geçemezler. El ele verirsek güç birliği içinde olursak Türkiye’yi yenemezler.”

Ülkenin geleceğinin, milletin bekasının çok yüksek risk ve tehditlerle karşı karşıya kaldığı bir dönemin yaşandığını, bunun içerideki iş birlikçiler nedeniyle Çanakkale Savaşı döneminden farklı olarak daha derin ve sinsi bir kuşatma olduğunu aktaran Bahçeli, “Milli Mücadele’de yüksek irade göstererek ihanete fırsat tanımayan kutlu ceddimiz gibi bugün de Cumhur İttifakı halinde benzer tehditlerle mücadele ediyoruz. Ancak bu kez maruz kaldığımız yüksek tehdit ve ileri tehlikeler daha sinsi, kapsamlı ve zorludur. Çünkü kökü dışarıda, ucu ve bağlantıları içerdedir.”

Türk milletinin tarihinin tekerrür ettiğini dün Çanakkale’deki düşmanların değişse bile emeller ve iş birlikçilerin tanıdık olduğunu ifade eden Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bugün karşımıza tekrar çıkanlar, dün Çanakkale’den püskürtülenlerdir. Bugün karşımıza yeniden çıkanlar, dün İzmir’de denize dökülenlerdir. Biz bunlara asla müsaade edemeyiz. Bu zillete asla izin veremeyiz. Rengini şehitlerimizin kanından alan al bayrağımızın düşmesini, İstiklal Marşımızın susmasını, inancımızın mukaddes çağrısı olan ezanımızın kesilmesini, nifak ile bin yıllık kardeşliğimizin bozulmasını asla sineye çekemeyiz çünkü biz Cumhur İttifakı’yız, biz Türk milletiyiz, biz Türkiye’yiz. Dün ecdadımız reddetmişti, bugün Cumhur İttifakı, dün 57. Alay şehadete hazırdı, bugün Cumhur İttifakı, biz zilletin dayatmalarını bozmak için varız, var olmaya da devam edeceğiz.”

Türk milletinin Çanakkale’de milletçe kahraman olduğunu, 15 Temmuz’da ise topyekün gazi olduğunu ifade eden Bahçeli, tüm Çanakkale kahramanlarının mukaddes hatıralarını yad etti. Bahçeli konuşmasını şu sözlerle tamamladı:
“Onlara ve emanetlerine layık olmak gayretiyle Cumhur İttifakı diyoruz. Bu ihtişamlı ve inanılmaz zaferin yaşaması için Cumhur İttifakı diyoruz. Buradan Türk milleti için hasmane duygular besleyenlere sesleniyorum. Buradan 104 yıl sonra Türk milletine kefen biçmeye hazırlananları uyarıyorum. Sakın aldanmayın. Sakın yanlış hesap yapmayın. 104 yıl önce bu hatanın bedelini Çanakkale’de ödediniz. İş birlikçilerinize bakarak, Türk milletini çaresiz sanmayın. İşte Cumhur İttifakı, işte Türkiye, işte kahraman İzmir, dimdik ayaktalar. Bu burçları asla geçemezsiniz. Türk milletinin hisarlarını kesinlikle aşamazsanız. Zillete düşenler, teröristlerle yol yürüyenler, PKK’ya, FETÖ’ye tutunanlar bilsinler ki son siper Cumhur İttifakı’dır. Son kale Türkiye Cumhuriyeti’dir.”

****

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ilk ortak mitinginde konuşan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, “Biz efelenmeye değil, efeler gibi dimdik durmaya geldik Allah’ın izniyle. İzmir’i yine o tarihindeki muhteşem günlere döndürmeye sizinle beraber geldik. Siz varsanız bu iş olur diyoruz” dedi.

“İzmir’in vaktini çaldılar”
15 yıldan beri İzmir’in vaktinin çalındığını dile getiren Zeybekci, “İzmir’i 21. yüzyılın Türkiyesi’nde olmayan problemlerine, çöp dağlarına mahkum ettiler mi? Her yağmurda bu şehre kanalizasyon basmasına, trafiğe, otoparksızlığa mahkum ettiler mi? İzmir’i yeşilsizliğe mahkum ettiler mi? Bakın daha nelere mahkum ettiler. 4,5 milyonluk bu şehir, İzmir Karadeniz’de, Doğu Anadolu’da, Orta Anadolu’da değil, İzmir dünyanın en zengin bölgesinde. Dünyanın en güzel şehri İzmir başkan olacak, siz başkan olacaksınız. İzmirli yılda 10 gününü trafikte geçiriyor. Otopark ne gezer. Yol çukur dolu. Kimseyi vurmuyoruz, çünkü biz seçileni hoş gördük, seçenden ötürü. 5 yıl ruhsat verdiniz, 5. Yılın sonunda bunun hesabını kim soracak? İzmir soracak mı? 31 Mart’ta o hesap sorulacak mı? Kaybettiği 20 yılı 5 yılda ger almaya var mıyız? O zeybek Konak Meydanı’nda, Cumhuriyet Meydanı’nda oynanacak mı? Var mısınız? İzmir zeybeksiz olur mu?” ifadelerini kullandı.

“Tek ayak üzerinde 40 tane yalan söylerler”
Zeybekci göreve geldiklerinde yapacakları hizmetlerden de örnekler vererek, “Gelir gelmez ilk işimiz trafik olacak, o ilkel problemler kurtarmak olacak. Zaman veriyoruz 202 dolmadan o çöp dağları bu şehirden gidecek. Çöp İzmir’in derdi olmayacak. 3 ayda hizmet belediyeciliğinin İzmir’e geldiğini hep beraber göreceğiz 6 ayda bir tek bile çukur olmayacak. 9 ayda bu şehirde gelmeyen bile olursa, biz ona ‘Acaba yanlış bir yere mi geldim, ne olmuş bu şehre dedirteceğiz inşallah. Çaktırmadan neler yapıyorlar bakın. İzmir dünyanın iddia ediyorum en pahalı suyunu içiyor. Vatandaş faturasını getiriyor, su bedeli 44 lira, faturanın toplamı 390 lira. Bu zulümdür zulüm. Bu istanbul’da niye yok, Manisa’da, Denizli’de, Ankara’da niye yok. Bu şehirde suyun tonunu çaktırmadan 50 liraya getiriyorlar. Gelir gelmez yüzde 50 indirim yapıyoruz. Bir de diyorlar ki ‘İzmir’e hükümet haksızlık yapıyor.’ Erdoğan İstanbul’a belediye başkanı olduğunda yaşadığı o zulümleri bildiği için başbakan olunca düzelttiği ilk iş bu haksızlığın giderilmesiydi. Biz hak yiyenlerden olmadık. Ama bu milletin hakkını kimseye yerdirtmeyeceğiz. İzmir bütçeden pay almıyormuş. Yalan. Yalan. Tek ayak üzerinde 40 tane yalan söylerler. Devletin, İller Bankası kayıtları orda. Türkiye bütçe gelirlerinden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı başına illerde bir numara Kocaeli, iki İzmir. Ankara, İstanbul İzmir’in arkasında. E biz öyle mi dediydik. Efendim İzmir’e kamu yatırımları. İzmir’de taş üstüne taş konduysa bu hükümetler döneminde konuldu. Antalya’ya 17 yılda 40 milyar TL, İzmir’e 6 yılda 67 milyar yatırım yapıldı. İşleri güçleri itiraz etmek. Devlet en yüksek belediye ödeneğini gönderdi, nereye gitti bu paralar, onun hesabını verin” dedi.

“HDP açıkça söylüyor, ittifak diye, sen niye utanıyorsun”
CHP İzmir Büyükşehir adayı Tunç Soyer’e işaret ederek sözlerine devam eden Zeybekci, şunları söyledi:
“Bir de ben ona CHP’nin adayı demiyorum, Kılıçdaroğlu’nun adayı diyorum. Kılıçdaroğlu’nun adayı malum partinin adayı, o terör örgütü ile eşdeğer hale gelmiş partinin adayı. Bu mavi gök çökmedikçe, bu yer yarılmadıkça Türk ve Kürt kardeşim kıyamete kadar kardeşçe yaşayacaktır bu topraklarda. Ama burada İzmir’de bir ilçenin belediye başkanı olan, şimdiden Kılıçdaroğlu’nun aday olan mevcut adayı tırlarla, patlayıcılara şehirlerin yok edildiği dönemde dedi ki kalbimle gönlümle sizin yanınızdayım dedi. O çukur eylemcilerine söyledi. Görüntülerde var. Sizin yanınıza destek olmaya geldim dedi. Terör örgüt partisi ne dedi, İzmir’de evet diyeceğimiz aday çıkartacağız dedi. Ertesi gün aday açıklandığında biz aday çıkarmayacağız dediler mi? HDP açıkça söylüyor, ittifak diye. Sen niye utanıyorsun, niye çekiyorsun. Açık açık söyle bunu. Bir ilçeyi de başkanlığında baştan başa sattı. 30 dönüm kaç paradır dedim Menderes’te. Soruyorum, Seferihisar açıklarındaki 30 dönümlük eşek adasını 1 milyon 300 bine satmaya nasıl vicdanın razı oldu. Ada. Seferihisarlılar diyor ki, ‘Saat Kulesi’ne sahip çıkın, satar’ diyorlar. Saat Kulesi’ne, İzmir’e sahip çıkacak mısınız? 180 gün yurt dışında ne yapar bir ilçe belediye başkanı. Uçak parası zaten 1 milyon tutar. O ilçe belediyesinde 4 aydan beri düzenli maaş ödenmiyor. Brüksel’de ofis açacağız diyor. Sen önce Karabağlar’da, Buca’da ofis aç. Sen önce Narlıdere üzerindeki gecekondu mahallelerinde ofis aç. Arka mahallerden haber var.”

Mitingden notlar:
Gündoğdu Meydanı’nda yapılan mitingde, daha önce İstanbul Yenikapı’daki miting için hazırlanan sahnenin aynısı kuruldu. Parti flamalarının yer almadığı mitingde, İzmirlilere 100 bin bayrak dağıtıldı. Gündoğdu Meydanı’na rahatlıkla girilebilmesi için de gerekli planlamalar yapılırken, vatandaşlara 250 bin adet su verildi. Alanın iki farklı noktasına Kızılay çadırları kuruldu. Ayrıca alan içerisinde olası bir sağlık sorununa karşı güvenlik koridoru oluşturuldu. Alan Cumhuriyet Meydanı’ndan Alsancak Vapur İskelesi’ne kadar polis bariyerleri ile kapatıldı. Alana girişler, altı kapıdan yapıldı. Vatandaşlar, arama noktalarından geçerek alana giriş yaptı.
Öte yandan alana Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğu ve ‘Beka için milli karar’ yazılı dev bir pankart asıldı. Bu pankartın hemen yanında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bulunduğu ve üzerinde ‘Cumhur için istikrar’ yazılı pankart asıldı. Ayrıca, Cumhur İttifakı’nın AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci’nin de ‘Zeybekci çözer, İzmir’e değer’ yazılı bir pankartı alanda yer aldı. Mitingde Cumhur İttifakı İzmir adayları da sahneye davet edilerek halkı selamladı.

(Kaynak:Hürriyet-Sabah-Habertürk)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


mersin escort

eskişehir escort

mersin escort

mersin escort

mersin escort
Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
izmir escort izmir escort ankara escort ankara escort izmir escort ataşehir escort bayan ümraniye escort kadıköy escort hd porno izle ataköy escort bakırköy escort esenyurt escort travesti porno izle beylikdüzü escort ankara escort escort bayan ankara escort bayan sincan escort keçiören escort Ankara escort Antalya escort ankara escort pendik escort