Son Dakika
19 Temmuz 2019 Cuma

Çöpten kütüphane çıktı

Temizlik işçileri, 17 kategoride 4 bin 20 kiitaplık kütüphane kurdular.

22 Aralık 2017 Cuma, 11:29

Başkent’te temizlik işçileri, çöpten topladıkları 4 bin 20 kitap ile kütüphane kurdu.

Geçtiğimiz günlerde çöpten çıkardıkları materyallerle konser vererek gündeme gelen ve o günden sonra “Grup Teneke” diye anılan çöp toplayan işçiler, çöpten topladıkları 4 bin 20 kitap ile eşsiz bir kütüphane kurdular. Kütüphane, Çankaya Belediyesine bağlı Norm Atlaş şantiye alanında faaliyete geçti. İşçiler ise sosyal medyada büyük ilgi görüyor.

Şantiye yöneticisi Emir Ali Urtekin, “Biz Çankaya Belediyesinin çöplerini topluyoruz. Çöpleri topladığımız noktalarda poşetlerin içerisinde kitapların olduğunu fark ettik. ‘Bu kitapları işçi çocuklarımıza nasıl ulaştırabiliriz’ dedik. Daha sonra bunları toplamaya başladık, kitaplar çoğalmaya başlayınca şantiye alanımızda buranın bir kütüphane alanı olabileceğini düşündük” dedi.

“4 binin üzerinde yaklaşık 17 kategoride kitap var”

Urtekin, “Burayı kütüphaneye çevirdik. Topladığımız kitaplara bir hayat verdik. 4 binin üzerinde yaklaşık 17 kategoride kitap var burada. Bir engelli arkadaşımız burada görevli. İşlemleri yapıyor, kitapların yırtıklarını falan tamir ediyor, daha sonra raflara yerleştiriyor” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz