Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi
”

Çocuklara çifte bayram

03 Ağustos 2019 Cumartesi, 14:24

İzmir’in sevilen sanatçılarından Mikrop Hikmet lakaplı Hikmet Durmuş destek verdiği farklı bir sosyal sorumluluk projesine daha imza attı.Burada Konser veren Mikrop Hikmet bilet yerine 0-12 yaş arası çocuk giysisi istedi.
Bayramın yaklaştığı şu günlerde Buca Belediyesi şirinyer düğün salonunda bir eğlence tertiplendi.CHP Buca İlçe Kadın Kolunun ” Bir el de sen uzat bir çocukta sen güldür ” sloganıyla düzenlediği gecede ihtiyaçlı ailelerin çocuklarına bayramlık olarak verilmek üzere katılımcılardan çocuk kıyafeti getirilmeleri istedi.
Bu nedenle Kadın Kolları Sanatçı Mikrop Hikmetle temasa geçti.
Erken saatlerde gelip hediye paketlerini yetkiliye teslim eden hayırseverler salonda yerlerini aldı.
Bir salayt gösterisi ile başlayan etkinlik şiirlerle devam etti.
Mikrop Hikmet anonsu ile doruğa olaşan konser’de herkes bu anlamlı gecenin mutluluğunu yaşadı.
Sanatçı  ” Hayat Bayram Olsa ” sarkısı ile herkesi ayağı kalkmalarını istedi. Salonu dolduran yüzlerce kişi el ele tutuşup şarkıya eşlik etti.
” Ben bugün burada A partisi veye B partisi olsun kim olursa olsun işin içinde çocuklar ve yardım varsa koşa koşa gelirim.Bu durum parti üstü bir durumdur ” diyen Mikrop Hikmet ” Bugün burayı dolduran herkesin o güzel yüreğinden öpüyorum” dedi…
Buca ilçe kadın kolları başkanı Hülya Altun ” Seçim döneminde ev ev gezerken yoksulluklarına bizzat kendimizin tanık olduk.Siyaset üstü tamamen insan olmanın gereği olarak düşünülmüş bir çalışmadır.Toplanan bu kıyafetler çocuklar ve ailelerine teşir edilmeden ve siyasi görüşleri dikkate alınmaksızın direk ailelere teslim edilecektir”dedi.
İlçe Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Fatma Atik ” Hayalimde olan bir dileğimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Çok duyguluyum.Bu siyaset değil insanlığın projesiydi” dedi.
Gecenin sonuna kadar şarkılara eşlik eden hayırseverler büyük bir iç huzurla evlerine döndüler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz