Son Dakika
21 Temmuz 2019 Pazar

ÇOCUKLAR İÇİN MAVİ KURDELE TAK!

Çocuk İstismarı ile Mücadele ve Farkındalık Haftası dolayısıyla çocuklar için bir hafta boyunca sol bileğe mavi kurdele takma kampanyası başlatıldı.

09 Temmuz 2019 Salı, 20:02

Bahri Karataş ( KHA)

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği’nin ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan Çocuk İstismarı ile mücadelede farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığı “Çocuklar İçin Mavi Kurdele Tak” kampanyasına desteklerinizi bekliyoruz.

Bir hafta boyunca sol bileğimizde mavi kurdele ile geziyoruz ve etrafımıza bu kurdeleyi niçin taktığımızı anlatıyoruz. Ayrıca 11 Temmuz günü Alsancak Çimlerde buluşup mavi kurdelelerimizi takıp gök yüzüne mavi balonlarımızı bırakıyoruz. Haydi sen de katıl.

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği’nin ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan Çocuk İstismarı ile mücadelede farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığı “Çocuklar İçin Mavi Kurdele Tak” kampanyasına Türkiye genelinde destek giderek büyüyor.
Her yıl temmuz ayının ikinci haftasında tekrarlanan Mavi Kurdele Kampanyası, UCİM Genel Başkanı Saadet Özkan’ın ve Genel Başkan Yardımcımız Yücel Ceylan’ın geçtiğimiz yıl Ağrı’da kaybettiğimiz çocuğumuz Leyla’nın ailesini taziye ziyareti sonrasında çocuk ölümlerine, kayıplarına ve istismarına dikkat çekmek üzere başlattığı bir talep ve farkındalık niteliği taşıyan önemli bir çağrıdır. Bu kampanya ile Çocuk İstismarı ile Mücadele’de İhtisas Mahkemelerinin kurulması, suçlu takip sisteminin oluşturulması, istismarcıların tutuklu yargılanması, Çocuk Koruma Eğitiminin Milli Eğitim müfredatına eklenmesi, yargıda çocuğun üstün faydası ilkesinin etkili bir şekilde işlemesi hususlarına dikkat çekilmektedir.
İzmir’in Menderes ilçesinde 6 çocuğun okul müdürleri tarafından istismar edilmesine karşı verdiği hukuk savaşıyla Türkiye’nin Öğretmeni haline gelen Saadet Öğretmen, ülkenin genelinde var olan çocuk ölümleri, ihmal ve istismar olaylarına kayıtsız kalınamayacağını ve bunun artık bir vatan savunması olduğunu belirterek UCIM çatısı altında binlerce insanı bir araya topladı. Ve bugün binlerce insan İSTİSMARA HAYIR diyerek ÇOCUKLAR İÇİN VERİLEN BU MÜCADELEYE destek olmaktadır. Mavi Kurdele Kampanyası da bu mücadelenin önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

Dernek Başkanı Saadet Özkan, “Bu kampanya ile Çocuk İstismarı ile Mücadele’de İhtisas Mahkemelerinin kurulması, suçlu takip sisteminin oluşturulması, istismarcıların tutuklu yargılanması, Çocuk Koruma Eğitiminin Milli Eğitim müfredatına eklenmesi, yargıda çocuğun üstün yararı ilkesinin etkili bir şekilde uygulanmasını istiyoruz” dedi.

Özkan,tüm duyarlı insanları, STK’ ları, politikacıları,belediye başkanlarını ve kamu kurumlarını bu kampanyaya destek vermeleri için çağrıda bulundu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz