Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi
”

Çocuklar Gülsün Diye 14. okul

23 Nisan 2013 Salı, 04:59

SANATÇI Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu ‘Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin 14’üncü anaokulu, Kars’ın Digor İlçesi’ne bağlı Bacalı Köyü’nde düzenlenen törenle açıldı.

‘Çocuklar Gülsün Diye Derneği’ ihtiyacı olan illere anaokulu kazandırmaya devam ediyor. Daha önce Trabzon, İstanbul, Mardin, Tokat, Erzurum, Sinop, Hatay, Aydın, Zonguldak, Van, Sivas, Manisa ve Çanakkale’de anaokulları açan Çocuklar Gülsün Diye Derneği 14’üncü anaokulunu Kars’ın Digor İlçesi’ndeki Bacalı Köyü’nde açtı. Sanatçı Gülben Ergen, Bacalı köylülerinin sevgi gösterisiyle karşılandı. Alkış ve tezahüratlar eşliğinde okul bahçesine giren Ergen’i kadınlar ve genç kızlar sarılıp öptü. İnşaat yapımını çocukları adına işadamı Sezgin Baran Korkmaz’ın üstlendiği, ‘Çocuklar Gülsün Diye Deniz – Mira Korkmaz Anaokulu’nun açılışı Vali Eyüp Tepe, Dernek Başkanı Gülben Ergen’in beraberinde İşadamı Sezgin Baran Korkmaz ve kurum amirlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış töreninin ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan 100 öğrenci kapasiteli okulun tüm iç donanımı ve oyun parkı Çocuklar Gülsün Diye Derneği tarafından karşılandı. İç donanım malzemelerinin okula ulaştırılmasında Yurtiçi Kargo taşıma sponsoru olarak destek verirken, Faber Castell de okulun kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladı.

Gülben Ergen yaptığı açılış konuşmasında “Çocuklar Gülsün Diye’ koyulan her tuğla, açılan her anaokulumuz bizim. Okul öncesi eğitimin tüm köylerimizde daha da fazla olması, bir çocuğun geleceğinin temelini oluşturuyor. Bu gibi bilgiler ve araştırma verileri oldukça fazla. Bize de önemsemek ve çalışmak düşüyor. Umuyorum ki miniklerimiz bu okul sayesinde daha da iyi yetişecekler” dedi.

Açılışın ardından sınıfları ve oyun odalarını tek tek gezen Gülben Ergen, minik öğrencilerle kucaklaşıp sohbet etti. Miniklerle kendi şarkılarını da birlikte söyleyen Ergen, kulağındaki iltihaplanmadan dolayı sürekli ağlayan 3 yaşındaki bir çocuğu da kucağına alarak kendi elleriyle şurup içirdi. Ergen okul çıkışında da sevgi seli nedeniyle zor anlar yaşadı ve güçlükle okuldan ayrılabildi.

Öte yandan Gülben Ergen, Havalimanından köye gelişinde güvenliği sağlayan askerlerle tokalaştı ve fotoğraf çektirerek kaç saat nöbet tuttuklarını, görevde her hangi bir sıkıntıyla karılaşıp karşılaşmadıklarını da sordu. Ergen köyde ev ziyaretlerinde de bulunarak onlarla da hatıra fotoğrafları çektirdi. Bedir ALTUNOK/KARS, (DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz