Son Dakika
18 Haziran 2019 Salı

Çılgın ispanyol

24 Ağustos 2013 Cumartesi, 11:19

İSPANYOL Quico Taronji, 26 Ağustos Pazartesi günü İspanya’nın Algecires kentinden başlayacağı yolculuğunu Türkiye’de sona erdirerek bir dünya rekoruna imza atmak istediğini söyledi.

www.haberhürriyeti.com / DÜNYA
Taronji, 2.5 aydan fazla sürecek maceralı seyahatinde Tunus, İtalya, Malta, Yunanistan ve Türkiye kıyılarına uğrayacak. 4 bin kilometre yol alacağı bu yolculuk için aylardır hazırlık yaptığını belirten Quico Taronji, 5 metre uzunluğundaki kayığı ile Türkiye’ye bir dünya şampiyonu olarak varmayı amaçladığını belirtti. Kayağın genelde sahilleri dolaşmak için yapıldığını hatırlatan İspanyol Taronji, “Bunu ilk defa açık denizlerde kullanacağım” dedi.

Quico Taronjí, adı geçen ülke kıyılarına sadece su almak için uğrayacağını vurgulayarak Türkiye’ye ulaşıncaya kadar karaya adım atmayacağını vurguladı. Taronji, 2.5 aylık bu yolculuğunda yemek ihtiyacı için temel gıda maddelerini yanına alacağını zaman zaman da denizde balık avlayarak açlığını gidereceğini ifade etti. Gazetecilerin “En çok neden çekiniyorsun?” sorusuna Quico Taronji, “Ne gecelerden ne de dalgalardan çekiniyorum ancak Akdeniz sürprizlerle dolu bir deniz her an karşınıza bir köpekbalığı çıkabilir” dedi. – Mehmet ÇİFTÇİ/MADRİD, (DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri