Son Dakika
14 Haziran 2019 Cuma

Çivi Mezarlığı‏

09 Mayıs 2013 Perşembe, 07:30

TBMM Üyeliği Yasa Tasarısı’nı hiç sevmedim.Dünyanın çivisi çıkmış durumlarına hizmet eder gibi. Güzel ülkemiz çivi mezarlığına dönüşmesin!

Ya ben bugün ne düşündüm biliyor musunuz? Yakın geçmişim düştü aklıma… Yakışıklı, zarif ve canımın içi kocacığım beni keşfedene kadar yalnız yaşadığım 7 yıl boyunca ev işlerinde o kadar ustalaşmışım ki. Hem de konunun sadece dişi alanlarında değil, erkek kısmına da el atmışım. Yani yemek ve ütü yapmanın yanı sıra klozet tamiri, çilingir işleri, su baskınlarıyla ve elektrik trafosuyla başa çıkmak hep kapsama alanıma dahil olmuş. Çivi de çok güzel çakıyorum artık amma velakinnnnnnnnnnnn şu dünyanın “çivi”si çıkmış halleriyle mücadelede bir başarı elde edemedim henüz. Nedense bu konuda sürekli afallıyorum…

3 yaşında minicik ama çok yakışıklı işitme engelli bir çocuğun kulağındaki kulak protezi çalınıyor. Böylece bu masum yavru acımasızca derin bir sessizliğe mahkûm ediliyor. Yani de yani. Bu vicdansızlık yetmiyormuş gibi maddi durumu olmayan aile SGK’ya başvuruyor. Dile kolay 12 bin lira değerindeki protezi nasıl alsınlar, nasıllllllllllllll?? İşte çıktığını iddia ettiğim dünya çivilerinden biri size! Kurum aileye inanmadığı gibi cihaz için 7 yıl beklemek zorunda olduklarını söylüyor. Bana göre bu olay dehşet ayıp olmanın yanı sıra devasa bir de SKANDALLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!

SGK’nın işlevlerini adil, etken ve zamanında yerine getirebilmesi için gerekli kanuni düzenlemeleri yapması gereken sayın milletvekillerimiz ne yapıyor dersiniz bu arada? Bir çivi de onlar sunuyor önünüze. Dört ezeli rakip siyasi parti ortak bir paydada buluşuveriyor! Vekillerimiz ise halk için yapmaları gerekenleri “bir an” için unutuverip özlerine dönüyorlar. Kendilerine önemli ayrıcalıklar getirecek olan “TBMM Üyeliği Yasa Tasarısı” hoppadikkkkkkkk Meclis’e sunuyorlar.

Tasarıda yok cidden yok. Bir imtiyazlar geliyor ki milletvekillerimize sormayın. Üstelik bu ayrıcalıklar bir ömür boyu geçerli. Bir kere milletvekili oldunuz muuuuuuu tamam, imtiyazlar ömür boyu cepte! Kırmızı pasaportundan tutun da trafikte geçiş üstünlüğüne kadar var. Bir de sıkı durun sağlık harcamaları var tabi, estetik dahil edilmiş! Ah Kemal’im ya vekil ol ne olur. Yüzüm yer çekimine yenik düştüğünde derdime devlet bütçesinden derman olursun. Ay esprisi bile sinirlerime ziyan bu arada. Kendimden nefret ettim bir anda.

N’olur kalben vekil olarak meclise giden devlet büyüklerim şu çivileri çakıverin yerlerine. Göz göre göre bu kadar da olmuyor ama öyle değil mi? O engelli yavrunun vebali nasıl ödenir sonra düşünmek lazım… Peki ya vatandaş ödediği vergiyi devletine helal etmezse ne olur? Bunları zihnimden geçirince sizin yerinizde olmayı gerçekten istemezdim hiç, korktum! Türkiyemiz çivi mezarlığı olmasın…

www.haberhurriyeti.com / ÖZLEM ABUT OTLUOĞLU 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri