Son Dakika
17 Haziran 2019 Pazartesi

Çirkin olay

09 Ekim 2013 Çarşamba, 13:42

Siirt’te ilkokul öğrencisinin cinsel istismara uğradığı 2 yıl sonra anlaşıldı. Baykan ilçesinde meydana gelen olay 10 yaşındaki öğrencisinin durumundan şüphelenen rehberlik öğretmeninin dikkati sayesinde ortaya çıktı.  N.G. adlı kız öğrencinin, arkadaşlık kurduğu B.A. tarafından cinsel istismara ardından da tecavüze uğradığı iddia edildi.

İddiaya göre, kızın poliste verdiği ifadede, 2010 yılında arkadaşlık kurduğu B.A.’yla bir gün ders arasında emniyet lojmanlarının arkasında bulunan metruk bir alana gittiklerini burada B.A’ya cinsel istismarda bulunduğunu söyledi. N.G. ifadesinde, B.A. adlı öğrencinin kendisini F.K. (13) ile K.K. (18) adlı kişilerle tanıştırdığını, B.A.’nın kendisini kuytu bir yere götürerek burada B.A., F.K. ve K.K.’nın kendisiyle zorla cinsel ilişkiye girdiğini söyledi. N.G., olayın ardından zanlıların kendisine bir miktar para verdiğini, durumu ailesine anlatması durumunda ölüm tehditinde bulunduklarını dile getirdi.

İFADELER ALINDI
İki gün önce kızın durumundan şüphelenen rehber öğretmenin diğer arkadaşlarının kendi aralarında bu konuyu konuşmalarını duymasının ardından olayı polise anlattı. İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde kurulan bir ekip önce kızın ve ardından rehber öğretmenin ifadelerine başvurdu.

GÖZALTINA ALINDILAR
Kızın ifadelerinin ardından 34’ü öğrenci olmak üzere 40 kişi gözaltına alındı. Yapılan sorgulamaların ardından kızla cinsel ilişkiye girdiği ve cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle S.D. (13), F.K. (13), H.E. (13), M.K. (13), H.K. (14), B.A. (13), C.T. (14), K.K. (18), Y.E.E. (13) olmak üzere 9 kişi tutuklandı.

DEVLET KORUMASINA ALINDI
Yaşanan olay sonrası harekete geçen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı müfettişleri, N.G.’yi devlet koruması altına aldı. Psikolojisi bozulan kızın ruhsal travma yaşadığını tespit edilirken, diğer çocuk mağdurlarının da korunması için çalışma başlatıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ederken, gözaltı sayısının artabileceği öğrenildi. (İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri