Son Dakika
25 Ağustos 2019 Pazar
”

CHP, ZEYBEKCİ’YE HARMANDALI OYNATIYOR

16 Ocak 2019 Çarşamba, 20:20

Mart 2019 yerel seçimlere sayılı günler kala Cumhuriyet Halk Partisi’nde adaylık krizi dinmiş değil. Her gün faklı bir çıkışla gündemden hiç düşmeyen İzmir CHP siyaseti direndikçe kan kaybediyor ve Nihat Zeybekcinin elini güçlendiriyor.

***

Öncelikle AK Parti siyasetini değerlendirecek olursak taşlar yerine oturdu ve istikrarlı bir şekilde yola çıkıldı. Kısa sürede epey mesafe alan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci projelerine tek tek halka anlatmaya başladı.

***

Diğer tarafta ise CHP…!

***

CHP’nin ne yapmaya çalıştığını anlamak mümkün değil.

Bu yarış hizmet yarışından çıktı.. CHP’ye gönül vermiş, hangi aday çıkarsa çıksın gözü kapalı CHP’nin adayına oy veririm diyen vatandaşın bile kafası karışmış durumda.  Sözün özü CHP’nin İzmir adayını açıklamakta gecikmesi, AK Parti’nin ekmeğine yağ sürmekte ısrarlı anlaşılan.

***

Olayın özüne dönecek olursak, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da kafası karışmış durumda.  Bir tarafta Aziz Kocaoğlu cephesi diğer tarafta Tunç Soyer cephesi, “Aşağı tükürsem sakal, yukarı tükürsem bıyık” sözü yaşanıyor CHP’de..

***

Aday adaylığı başvuruları başladığı sırada İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, basın toplantısı düzenleyip, aday olmayacağı kararını net bir şekilde açıklamıştı. CHP Parti Meclisi’nin bugün yaptığı toplantıda İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı kamuoyuna ilan edilecekti. Aziz Kocaoğlu öyle bir hamle yaptı ki dengeleri yine değiştirdi.  Büyükşehir Adayının açıklanacağı gün “tekrar göreve hazırım” demekle CHP camiasında kafayı karıştırmış durumda. Bu durum Sosyal demokrat seçmenler tarafından, “AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Nihat Zeybekçi’nin ekmeğine yağ sürülüyor” yorumlarına neden oluyor.

***

CHP Parti Meclisi’nin bugün yaptığı toplantıda sonuç olarak şu çıkıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak, Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’de karar kıldı. Fakat Aziz Kocaoğlu, Tunç Soyer’in adaylığına sıcak bakmadığı için kendi adaylığını ortaya atarak dengeleri değiştirmeye yönelik hamle yaptı. Buda tüm camianın ve İzmir halkının kafalarını karıştırdı.  Önümüzdeki günlerde açıklanacak olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığında sürpriz bir isim görebiliriz.

***

Zaman daralıyor ve CHP’nin adayı hala belli değil. İzmirliler hizmet beklerken, CHP camiası daha hizmet yapacak ismi bile bulamadı. Bu İzmir’e yapılan çok büyük bir haksızlık. İzmirlilerin güvenine inancına gölge düşürmeyin, İzmirliyi hayal kırıklığına uğratmayın. Biran önce Büyükşehir adayını halkın arasına karıştırın. CHP’nin kalesi olan İzmir’i kandırmayın.  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP bu olamaz. En kötü karar bile Kararsızlıktan iyidir. İzmir hizmet bekliyor, İzmir yatırım bekliyor. İzmir gelişim bekliyor. İzmir’i çantada keklik zannetmeyin. AK Parti camiası büyükşehir adayını günler önce belirledi ve gümbür gümbür kampanya yürütüyor.

Görünen o ki bu süreç böyle devam ederse tüm Türkiye “Hayırlı olsun Zeybekci”diyecek…

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz