Son Dakika
13 Haziran 2019 Perşembe

CHP Urla Adayı Burak Oğuz: ” Vaat Vermek Kolay, Gerçekler Çok Farklı”

Cumhuriyet Halk Partisi Urla Belediye Başkan Adayı Burak Oğuz, İskele mitinginde vatandaşlarla buluştu. Oğuz konuşmasında, “Vaat vermek kolay, gerçekler çok farklı” dedi.

26 Mart 2019 Salı, 17:07

CHP Urla Belediye Başkan Adayı Burak Oğuz, iskele mitinginde vatandaşlarla buluşarak, ‘sevginin en büyük projesi olduğunu belirtti. Oğuz, “Vaat vermek kolay, ortalık vaat dolu. Ama gerçekler çok farklı” diyerek rakiplerine gönderme yaptı.

‘Olmayan Vaatler Vermek Bizim İşimiz Değil’

Türkiye’nin ekonomik anlamda dar bir boğazdan geçtiğini söyleyen Oğuz, “Herkese ev, herkese iş gibi vaatleri seçim meydanlarından dillendirmek kolay. Ancak, gerçekçi değil. İnsanlar dükkanlarını kapatıyor. İnsanlar ayın sonunu getiremiyorlar. İşçi de, memur da, emekli de, çiftçi de, işadamı da zor durumda. Bu şartlar altında insanlara olmayacak vaatler vermek bizim işimiz değil.” dedi.

‘Kendi Yağımızla Kavrulacağız’

Burak Oğuz, yerel ekonomiyi kalkındırmanın belediyelerin işi olduğunu vurgulayarak, Biz anlıyoruz ki; bize kimseden fayda yok. Öyleyse, el-ele vereceğiz ve kendi ayaklarımız üzerinde duracağız. Gençlerimize iş imkânları açacağız, ilçe ekonomisini kalkındıracağız, çiftçiyi kooperatifleştireceğiz. Balık ikram etmek yerine balık tutmayı öğreteceğiz” diye konuştu.

Mitingde konuşan CHP İlçe Başkanı Hakan Özbadur ise hiçbir şeye ihtiyacı olmadığını, kendi imkânları ile gelişeceğini anlatırken, “Burada kimse olmayacak vaatlere prim vermez. Urlalıyı kimse kandıramaz. Burası farklı bir yer. Biz gerçeği yalandan ayırmasını iyi biliyoruz” dedi.

İzmir Milletvekili Tacettin Bayır ise, yapılan son ankete göre yüzde 55 oy alacaklarını söyledi.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri