Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi
”

CHP İzmir Milletvekili Sertel’den Erdoğan’a Hatırlatma

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, 24 Haziran öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaklaşık 1.5 milyon kişiyi ilgilendiren 3600ek göstergeye ilişkin verdiği sözü hatırlattı.

26 Mart 2019 Salı, 11:50

CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel, 24 Haziran Genel Seçimleri öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın polislere, öğretmenlere, hemşire ve din görevlilerine verdiği ‘3600 ek gösterge’ sözünü gündeme getirdi. Sertel,  verilen sözün mecliste genel kurula getirilmemesini ‘oy avcılığı’ sözüyle tanımladı.

“Gelecek mi Gelmeyecek mi?”

CHP Milletvekili Sertel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Mayıs 2018’de yaptığı konuşmayı hatırlatarak şunları söyledi: “Erdoğan, o tarihte şöyle demişti: ‘Polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin, öğretmenlerimizin, hemşirelerimizin, din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği inşallah gidermiş oluyoruz.’ Bu sözün üzerinden yaklaşık bir yıl geçti. Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri olarak TBMM Genel Kurulu’nda bu sözü sıklıkla hatırlattık, verilen sözün tutulmasını istedik. Ancak bununla ilgili çalışma Meclis’e dahi gelmedi. İnsanlar o söze inanarak, oy verdi, beklentiye girdi. Birçoğu emeklilik planları yapmaya başladı. AKP, her zaman olduğu gibi bu sözünün de üzerine yattı. Oy devşirme kaygısıyla insanların umutlarıyla, beklentileriyle oynadı. Şimdi çıksınlar ve seçim öncesi açıklasınlar, 3600 ek gösterge gelecek mi gelmeyecek mi?”

Sertel: “Verdikleri Sözü Tutmayanları Halkımızın Takdirine Bırakıyorum”

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Meclis gündemine gelmesi gereken konulardan birinin de emeklilikte yaşa takılanlar olduğunu vurgulayarak, “Aslında emeklilikte yaşa takılan yok! AKP ve MHP’nin emeklilikte yaşa taktığı milyonlarca insan var. EYT konusunda da MHP’nin vermiş olduğu bir söz var. Şimdi AKP ile kol kola olduğu halde birilerinin ağzına bakıyorlar ve EYT’liler için hiçbir çaba göstermiyorlar. Partimiz tarafından Meclis’e sunulan kanun teklifine de hiç çekinmeden, utanmadan red oyu verdiler. Verdikleri sözü tutmayanları halkımızın takdirine bırakıyorum” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz