Son Dakika
13 Haziran 2019 Perşembe

CHP / İYİ Parti anlaşmasına itiraz Ege’den geldi

”Balıkesir’de çıktığımız yoldan dönmeyiz” dediler.

13 Aralık 2018 Perşembe, 13:19
Balıkesir'de çıktığımız yoldan dönmeyiz'' dediler.
Yerel seçimlere yönelik ittifaklarda ilk çatlak verildi. CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, partisi ile İYİ Parti’nin yerel seçim ittifakı için anlaşmasının ardından, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın’ın adaylıktan çekildiği yönündeki iddialara tepki gösterdi. İl yönetimini olağanüstü toplayan Sarı, sokağa dökülen partililere eşlik ederken isyanını dile getirdi. Balıkesir il teşkilatı ile partililer itirazlarını dile getirmek üzere Ankara’ya gitti.

Sarı, il başkanlığı önünde toplanan partililere, “Tepkilerinizi anlayışla karşılıyorum. Bugün Balıkesir’de sadece CHP’liler adına değil, Balıkesir sevdalısı olan, emek veren, mücadele eden, ‘Ben de varım’ diyen herkes için bağırıyorum. Emin olun ki adaylığımızı geri alacağız. Almakla geri kalmayıp hepinizin adını tarihe yazdırmaya söz veriyorum.” dedi.

Demokrasiye, adalete ve haklı mücadeleye inanlar olarak yaptıkları açıklamanın arkasında olacaklarını vurgulayan Sarı, şunları dile getirdi:

“İttifak görüşmelerini haklı karşılıyor, uzlaşıya inanıyoruz. Ama biz adayımızı açıkladık, aday açıklanmayan yerlerde bu görüşme devam edebilir. Balıkesir’de çıktığımız yoldan dönmeyiz. Biz partililerin burada toplanmasını bekliyoruz. Bu sesimiz, çığlığımız Türkiye’nin dört bir yerinde duyulana kadar devam edecek. Tüm yönetim kurulu ve 20 ilçem ile bu mücadelenin önündeyiz.”

“BAŞKA YERLERDE YAPILMALI”

Sarı, bu mücadeleye başlarken eğilmeyeceğini, yılmayacağını, bir adım geri atmayacağını söylediğini, bu sözü partililere verdiğini hatırlatarak, şöyle devam etti:

“Sizler bu mücadelede varsanız bizler bu mücadelenin sonuna kadar yürüyeceğiz. Arkamızda kimse kalmasa da sizin adınıza tek başıma yürümeye devam edeceğim. Balıkesir’in dört bir köşesinden tepkisini göstermek isteyen partililerimiz buraya geliyor. Bu tepkiyi çığ gibi büyütecek olan yine sizlersiniz. Bu tepkiyi temsil edecek olanlar da bizleriz. Emin olun ki hiçbir şekilde geri atmak söz konusu değildir. İttifak yapılacaksa başka yerlerde yapılmalı. Balıkesir özelinde kabul etmemiz mümkün değil. Biz adayımızı açıkladık ve bunun arkasındayız.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri