Son Dakika
19 Temmuz 2019 Cuma

CHP Güzelbahçe’de kadınlar baş tacı

CHP Güzelbahçe İlçe örgütünde kadınlar lokomotif görevi üstlenerek adeta ilçenin tüm yükünü omuzlarında taşıyor, partinin başarısı için çalışan kadınlar, ilçe binasını adeta kendi  evleri gibi görüyor ve gece gündüz çalışıyor.

08 Kasım 2018 Perşembe, 15:00
yerel seçimlerde de belediye meclis üyelerinin yarısının kadın olması için çaba sarf edeceğini

CHP Güzelbahçe İlçe örgütünün yükünü kadınların taşıdığı belirten İlçe Başkanı Çağlayan Bilgen, “Kadınlar, bizim baş tacımız. Ünlü şairimiz Nazım Hikmet’in dediği gibi kadınlar bizim anamız, avradımız, bacımız. Nasıl kurtuluş savaşında kadınlarımız mermi taşıdıysa, öküzün yanında çifte koşulup top, tüfek, erzak taşıyıp Türk ulusunun makus talihini yenmesinde rol oynadıysa, bugün de kadınlarımız, özellikle ülkemizin karanlığa gömülmemesi, ülkemizin geri kalmış ülkeler düzeyinde kalmaması, kısacası çağdaş, demokratik ve laik Türkiye cumhuriyetinin devamı için çaba sarf ediyor. Kadınlarımız mahallelerde sokak sokak, ev ev gezerek  CHP’yi anlatıyor. CHP’li belediyemizin icraatlarını tanıtıyor, sorunları ve istekleri dinleyip partimize getiriyorlar, bu sorunlara çözüm buluyoruz” dedi.

İlçe yönetiminin yarısının kadın olduğuna dikkat çeken Bilgen, yerel seçimlerde de belediye meclis üyelerinin yarısının kadın olması için çaba sarf edeceğini söyledi. Bilgen, CHP Güzelbahçe İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu Başkanı Menekşe Işın, kadın kollarından sorumlu başkan yardımcısı Filiz Ayvalıoğlu, yönetim kurulu üyeleri ve gönüllü olarak görev alanlarla birlikte yaptığı çalışmalar nedeniyle teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz