Son Dakika
20 Kasım 2019 Çarşamba
”

CHP başarısız diyenler iktidardaki paniği yazabilir mi?..

Köylerini… Kasabalarını… Ana şehirlerini…. Mezralarını ve dernek hizmetlerini hediyelere boğan bir iktidar ile muhalefetin şartları aynı mı?..

08 Nisan 2014 Salı, 19:36
CHP başarısız diyenler iktidardaki paniği yazabilir mi?..

YEREL seçimlerde sürekli “CHP başarısız oldu” diyenler, milleti yönlendirmeye çalışıyor. Özellikle siyasetle uğraşan bu yazar - çizer kesimi, sürekli CHP üzerinden politikalarını yaparak, güya akıllarınca Atatürk Cumhuriyeti kavramlarını özümsemişler dümenine yatmaktalar.

Oysa durum hiç de öyle değil.
Düşünün bir kere, yerel seçim ortamında bütün kozlar (devletin elinde misali) AKP’de bulunmakta. Hatta ülkenin bütün yörelerini…
Köylerini… Kasabalarını… Ana şehirlerini…. Mezralarını ve dernek hizmetlerini hediyelere boğan bir iktidar ile muhalefetin şartları aynı mı?..
Bir düşünsünler bakalım…
Ayrıca…
CHP’yi kötüleyen ve “Bu yerel seçimlerde bir şey yapamadı” diyerek Kılıçdaroğlu’nu sürekli vuran kalemşörler, maskenin bir de öbür yüzünü görmeye çalışsınlar bakalım.
Örneğin, etkili olan ulusal televizyonların ve yazılı medyanın tamamı iktidarı överken… İktidarın her yaptığına “Bravo” derken… Yapılan tüm olumsuzluklara karşı iktidarın bütün hatalarını örtbas eden böyle basın varken… Bu basının karşısında parmak sayısı kadar yazılı basın ve görsel medyanın yardımıyla yine de CHP büyük başarı kazanmıştır.
Hiç kimse bize burada “Hayır… Hiç de öyle değil. CHP bir tek başarı kazanamadı. Hatta kaybetti” diyemez.
Neden biliyor musunuz?..
Görsel basına, “CHP’yi asla televizyonlara çıkartmayacaksınız” diyen… Yazılı basına da, “Twitter dahil bütün sosyal medya üzerinden yazarından tutun çalışanlarına kadar asla CHP”den ve adaylarından övücü ifadeler kullanmayacaksınız” diyen bir AKP’ye karşı sadece miting alanlarında muhalefet etmek büyük başarı değil de nedir?..
Kimi yazar grupları, şimdi ortaya çıkmış, bol keseden ve oturduğu yerden atıp tutmakta. Oysa her gün 2, bilemediniz 3 kez yapılan miting meydanlarına gidin ve oralarda verilen büyük zahmetleri beraber yaşayın da göreyim sizi!..
İnanın asla o mitinglere gitmezler.
Sadece oturdukları yerden ahkam kesip dururlar.
Oysa durum hiç de onların sandığı gibi değildir.

YEREL SEÇİM ÖNCESİ İKTİDAR, YARDIM BÜTÇESİNİ YÜZDE 50 ARTIRDI…

Şimdi gelelim esas meseleye. İktidar (basının da dediği gibi) yerel seçim öncesi kesenin ağzını tamamiyle açmıştı. Hem de ne açış.
Milyarlarca liralık yardımlar halka dağıtıldı.
Neden?..
Halk bana oy versin diye. Yani AKP’ye…
Peki bu yardımın boyutu ne kadardı?..
Yeniçağ’ın haberine göre, tamı tamına 12 milyar Türk Lirası dağıtılmış (Yani eski paraya göre 12 katrilyon). Buna Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı aracılığıyla da yapılan yardım payını eklerseniz, yardım bütçesinin boyutunun ne kadar devasa olduğunu daha iyi anlarsınız.
Ama bunu anlamayan sadece halkımız değil ki!..
Bazı köşe yazarları ve kalemlerini silah gibi kullanan kalemşörler de anlamıyor. Anlayanlar da anlamamızlığa yatıyor. Yani safları oynuyor…
Bu yazarlar asla CHP’ye şans tanımıyorlar.
O halde bu yazarlar takımına şu soruları sormadan geçersek yanlış olur:
1– “Kalemini sadece iktidar için kullanan kalemşörler, CHP’nin bu kadar parası mı var da kullanmıyor?..”
2– “CHP’nin bu kadar medyası mı var da bu kadar oy aldı?..”
3– “CHP’nin 12 katrilyon gibi devasa bir bütçesi mi var da Türk halkına dağıtarak oy istemiyor?..”
Bu üç soruya cevap veremezler. Sadece televizyonlara çıkarak akıllarınca gazetecilik yapıp seçimlerin kaderini masaya yatırıyorlar.
Sanki her şey ellerindeymiş gibi.
Sanki bir tek gazeteci kendileriymiş gibi.
Oysa işin gerçeği, o yazarlar - çizerler, kendi başlarına o televizyonlara çıkamazlar. Çünkü iktidar partisinden izin almadan değil kalemlerini… Burunlarını dahi oynatamazlar.
Neden mi?..
Görüyoruz, daha düne kadar bir gazetecinin twitter hesabından Berkin için mesaj attı diye hemen işine son veriliyor. Daha bunlar gibi yığınla örnek var.

BU YEREL SEÇİMDE İKTİDAR PARTİSİ, NEDEN BU KADAR ÇIRPINMAKTA? ONA CEVAP VERİN SİZ!

Bugün gelinen noktada aynen şu denilmekte:
– “Efendim, CHP yerel seçimlerde yurt genelinde başarısız oldu. Bütün başarı Erdoğan hükümetinin hanesine yazıldı. Kim ne derse desin AKP yine tüm Türkiye’nin oylarını alarak umudu oldu.”
Bu düşüncelerle kalemlerini kullanan yazarlara aynen şu soruları sormak isteriz:
1– Ankara’da Melih Gökçek başarılı olduysa, CHP’ye verilen binlerce oyun çöplüklerde ne işi var?..
2– İstanbul’da aynı şekilde Sarıgül’e verilen oyların binlercesi çöplüklerde…
3– Seçim tutanaklarının büyük çoğunluğu da çöplüklerden çıkıyorken…
4– Ağrı’da (sayısını bile unutuk) 15 – 16 kez yapılan itirazla tekrar tekrar sayılan oylardan sonra seçimi iptal edip Haziran ayında yeniden seçime gitmek de neyin nesidir?..
5– Yalova’da durum aynı. Orada da tam üç kez oyların iptal istemiyle yeniden sayılması itirazlarına rağmen… Tekrardan sayılan oylarda yine CHP birinci olarak çıkmasına ne buyrulur?..
Şimdi tam da burada sorarız şu kalemşörlere (kalemlerini silah gibi kullanan kalemşörlere), CHP mi başarız oldu, yoksa AKP mi?..
Eğer CHP başarısız olduysa, iktidarda bu panik niye?..
Neden Ağrı’da, Yalova’da, Ankara’da, Adana’da ve İstanbul’da büyük oy kaosları yaşanıyor?..
Siz asıl bunlara cevap verin de göreyim sizi…
Türk halkı belirli televizyon kanallarını ve belirli yazılı basını izlediği için yerel seçimde ortaya çıkan kavga ve dövüşün farkında dahi değil. Sadece belirli yazılı ve sözlü basını izlediği için,
hiçbir şeyin farkında değil.
İktidarın paniği cumhurbaşkanlığı seçimi için.
İktidarın paniği, cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP’nin büyük oy alarak dağılmaması imajını vermek için.
İktidarın paniği, CHP’nin büyük ana şehirleri kazandığında bütün plan ve projeleri iptal ederek gerçek niyetleri ortaya çıkarmasını engellemek için.

YAZAR - ÇİZERLERE ŞU SORULARI SORALIM!..

Ulusal gazetelerde çalışarak sesinizi halkınıza duyurabiliyor ve tavrınızı kendi düşüncelerinizle belirleyebiliyorsunuz. Hatta öylesine yazılar yazıyor, öylesine taraf tutuyorsunuz ki, halkımız da bu
yazılarınızın gerçekten tarafsız olduğuna inanıyor.
Oysa durum hiç de öyle değil. İşte tam da burada bu kalemşörlere şu soruları sormak isteriz:
– “Medem ki iktidar partisi her şeyi doğru yapıyor ve CHP yanlışlarla yola çıkıyor diyorsunuz… O halde iktidarın yerel seçimlerde para dağıtması… milyarlarca liraya varan maddi yardımları yapması doğru mu?..
Anayasa Mahkemesi’nin kararlarına ‘saygı duymuyorum’ denilmesi doğru mu?..
Büyük gazetelerde köşelerde yer tutan gazetecilersiniz… Hadi bakalım, bu yazdıklarımızı kabul ederek destekleyin ve köşenizde yazın da görelim sizi…
Bakın neler oluyor?..
Sizi hemen işinizden el çektirmezlerse o zaman size hak vereceğim. Tabii bu yazdığımız soruları kendi köşenizde yayınlama cesaretiniz varsa.
Ayrıca…
Seçimin yapıldığı anlarda 44 tane ilimizde elektrikler kesiliyor ve burada suçu kediye atarak adeta milletle dalga geçiliyor. Sayın kalemşörler, hadi bakalım, her şeyde aklınızı ve fikrinizi kullanırken
bu konuda neden yoksunuz?
Bu sorulara cevap verebilirseniz CHP’nin başarılı veya başarısız olduğunu daha iyi anlarsınız.

www.haberhurriyeti.com / ÖKKEŞ AĞAOĞLU

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz