Son Dakika
13 Haziran 2019 Perşembe

Caz Rüzgarı Sokaklarda Esecek

26. İzmir Avrupa Caz Festivali, ilk haftasını hayli hareketli geçecek bir Cumartesi günüyle kapatacak.

07 Mart 2019 Perşembe, 09:52

26. İzmir Avrupa Caz Festivali, ilk haftasını hayli hareketli geçecek bir Cumartesi günüyle kapatacak. 9 Mart 2019 Cumartesi günü saat 10.30 15.00 saatleri arasında İKSEV Karataş Binasında “Cazın Dans Hali – Lindy Hop” Atölyesi yapılacak. Swingin’ feet İzmir işbirliği ile yapılacak Atölyede her yaştan katılımcı, tecrübeli Hopper’ların rehberliğinde dans edebilmenin keyfini yaşayacak.

Aynı gün saat 13.00 – 19.30 arasında Alsancak Meksika Sokağındaki Edit&Chillé’delokalüreticileri, zanaatkârları, tasarımcıları, sanatçıları; komüniteler, destekçiler ve kurumlar ile buluşturan Publik Market kurulacak. 26. İzmir Avrupa Caz Festivali kapsamında yer alan Publik Market, caz müziği ve tasarım kültürünü sokağa taşıyacak.

İzmir’de caz eğitimi veren tek üniversite olan Yaşar Üniversitesi’nin Sanat ve Tasarım Fakültesi Müzik Bölümü öğrencilerinden oluşan Yaşar Üniversitesi Caz Ensemble da, dünya çapında tanınırlığa sahip gitarcı, besteci, eğitimci Timuçin Şahin yönetiminde çalacak. 13 kişilik Topluluk AASSM konser salonunda saat 19.30 verecekleri konserde dinleyenlerine farklı bir caz deneyimi yaşatacak. Konseri AASSM gişesinden bedelsiz davetiye alarak izlemek mümkün olacak.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri