”

Çayırlıbahçe sevgisi tükenmiyor

Göztepe’nin sembol ismi Nevzat Güzelırmak, futbola adım attığı takımını unutamıyor

14 Ekim 2019 Pazartesi, 18:36

İsmail ÖZELÇİNLER

Nevzat Güzelırmak…
Türk futboluna imza atan, Göztepe ve Milli takımda 1970 ve 1980’li yıllarda ortaya koyduğu futbolla Türkiye’deki taraflı tarafsız tüm futbolseverlerin büyük beğenisini ve sevgisini kazanan Nevzat Güzelırmak, futboldan kopmuyor.

Profesyonel futbol yaşamı boyunca, Göztepe dışında hiçbir takımda forma giymeyen Nevzat Güzelırmak, 3 büyük kulüp dahil aldığı tüm cazip tekliflere rağmen, gönül verdiği takımından asla ayrılmadı, ayrılamadı.
Doğduğu ve doyduğu takımı unutamayan Güzelırmak’ın bir başka özelliği ise yüreğindeki sarı kırmızı sevgisi. Futbola ilk kez Kahramanlar semtinin takımı Çayırlıbahçe’de adım atan Güzelırmak, burada ortaya koyduğu futbolla tüm İzmir takımlarının dikkatini çekti. Ancak o hiç tereddüt etmeden tercihini sarı kırmızılı Göztepe’den yana kullandı.

Çayırlıbahçe yaşamının bir parçası.

Çayırlıbahçe’nin forma renginin de sarı kırmızı olması, gerçekten dikkat çekiciydi. Çayırlıbahçe’nin yaşamında apayrı bir yeri olduğunu her zaman vurgulayan Nevzat Güzelırmak, futbola adım attığı Kahramanlar semtinin sembol takımı Çayırlıbahçe’den de asla kopamıyor. İzmir 1.Amatör Kümede mücadele eden Çayırlıbahçe’yi yakından izleyen Güzelırmak, hemen hemen haftanın 5 gününü Kahramanlar semtinde kurulan ÇAYIRLIBAHÇE LOKALİ’nde geçiriyor. Keyifli sohbetlerle günü geçiren Nevzat Güzelırmak, “Çayırlıbahçe yaşamımın bir parçası. Doğduğum ve gençlik yıllarımın geçtiği Kahramanlar’dan ve Çayırlıbahçe’den asla kopamam. Lokalimizin kurulmasında ve yaşamasında büyük katkısı olan başta Erhan Kırlıkova’ya ve arkadaşlarına ayrıca teşekkür ederim” dedi.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz