Son Dakika
17 Haziran 2019 Pazartesi

Çatak’ta rafting heyecanı

29 Ağustos 2013 Perşembe, 12:13

VAN’ın Çatak İlçesi’nde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılan rafting kursu 7’den 70’e herkesin ilgisini çekiyor.

www.haberhurriyeti.com / YAŞAM
Açılan ilk kursta Botan Çayı üzerinde verilen eğitimlerde 60 kursiyer sertifika alırken ikinci kurs ise 60 kursiyer ve 2 eğitmen gözetiminde sürüyor. Çatak İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Toy, Botan Çayı’nın raftinge çok uygun olduğunu belirterek vatandaşların da bu spora büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Toy, ayrıca farklı bölgelerden Çatak’a gelip rafting yapmak isteyenlere her türlü imkanın sağlandığını ifade etti.

Çatak’ta Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından başlatılan rafting kursuyla 7’den 70’e herkes raftinge merak saldı. Botan Çayı’nın azgın sularında rafting öğrenmeye çalışan Çataklılar, aynı zamanda şampiyonalara da hazırlanıyor. Bu yıl ilk kez Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kursta bir aylık eğitim sonrası 60 Çataklı rafting sertifikası aldı. Raftinge ilgi çok fazla olunca ikinci bir kurs daha açıldı.

EĞİTİM İÇİN YENİ KURS BEKLİYORLAR

Çatak dereleri ve Botan Çayı’nın rafting için çok elverişli olduğunu söyleyen Çatak İlçe Milli Eğitim Müdürü Talat Toy, ilk kursun ardından açılan ikinci kursa yoğun talep olduğunu ve ancak 60 kişiyi eğitime alabildiklerini söyledi. Toy, “Şimdilik kurslarımıza 15 yaş ve üzeri kursiyerleri alıyoruz. Yoğun bir başvuru olunca biz sadece 60 kişiyi kursumuzda eğitime aldık. Kursiyerlerimiz 2 profesyonel eğitmen gözetiminde çalışmalarını sürdürüyor. Çatak, su sporları ve rafting için çok uygun bir alan. Bizim amacımız da açmış olduğumuz kurslarla Türkiye çapında yapılacak şampiyonalara iyi sporcular yetiştirmek. Hemen her gün Botan Çayı’nda rafting yapanları görebilirsiniz. Biz Botan Çayı’nın, Çatak’ın artık sporla raftingle anılmasını istiyoruz. Türkiye’nin her yerinden raftinge gönül verenleri de ilçemize bekliyoruz. Gelen herkese de kapımız açık. Doğayla iç içe rafting yapmak isteyenlere malzeme ve barınma imkanlarını da ücretsiz sunacağız” dedi. – Murat ÇAĞLAR – Hudayi GÜMÜŞ/VAN, (DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri