Son Dakika
27 Haziran 2019 Perşembe

Cam Horoz, iki saatte bir ötecek

26 Ağustos 2013 Pazartesi, 17:37

DENİZLİ Belediyesi tarafından geçen hafta Delikliçınar Meydanı’na yerleştirilen ve açılışı yapılan Türkiye’nin ilk cam horoz heykeli, iki saatte bir ötecek. Yapımı 18 ay süren ve 7 bin parça camdan yapılan cam horoz, sabah saat 08.00’de ötmeye başlayacak ve ikişer saat aralıkla gece saat 22.00’ye kadar Denizli Horozu’na özgü ötüşünü gerçekleştirecek.

www.haberhurriyeti.com / YAŞAM
Vatandaşların oylarıyla Çınar Meydanı’nda kaldırılan eski Denizli Horozu heykelinin yerine yaptırılan cam Denizli Horozu’na vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor. Göz alıcı renkleriyle dikkat çeken cam horoz heykeliyle vatandaşlar, gün boyu fotoğraf çektiriyor. Denizli Belediyesi, vatandaşlardan gelen talep üzerine horoz heykeline ses sistemi yerleştirerek ötmesini de sağladı. Cam horoz, artık bundan sonra her gün saat 08.00’de başlayıp, akşam saat 22.00’ye kadar iki saatte bir Denizli Horozu’na özgü ötecek.

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, dünyanın bir çok kentinde ziyaretçileri kenti hatırlatacak mekanların memnun ettiğini söyleyerek, Denizli Horozu heykelinin de bu özelliğe sahip bir çalışma olduğunu söyledi. Bu tür mekanların sayısının artmasının kentin tanıtımı açısından önemli olduğunu söyleyen Zolan, “Horoz heykelinin eksikliği bir süredir hissediliyordu. Sanatçı arkadaşlara yaptırdığımız cam horoz heykeli çok beğenildi. Gelen talepler üzerine horoz heykeline ses sistemi de yerleştirdik. Denizli Horozu artık her iki saatte bir öterek hem Denizlililere nostalji yaşatacak, hem kentimizi ziyaret edenlere Denizli Horozu’nun güçlü sesini dinletecek” dedi. – Osman Nuri BOYACI/ DENİZLİ, (DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri