Son Dakika
03 Aralık 2018 Pazartesi

Burun Estetiği İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

14 Eylül 2016 Çarşamba, 17:59

Estetik operasyonlardan belki de en önemlisi burun estetiğidir diyebiliriz. Her yıl binlerce kişi gerek ülkemizde gerekse de yurtdışında bu estetik operasyonu yaptırıyor. Ülkemizde bu operasyonu tercih eden pek çok sıradan kişi bulunurken, ünlülerin de Türk doktorları tercih ettiklerini biliyoruz. Özellikle Ankara, İstanbul, İzmir burun estetiği klinikleri yaygın şekilde tercih ediliyor. Bu tipte estetik hakkında detaylı bilgi alabilmek için http://estetikburunizmir.com adresini de ziyaret edebilirsiniz. Eğer estetik yaptırmayı düşünüyor fakat sürecin nasıl işleyeceği konusunda kafanızda soru işaretleri bulunuyorsa, sitenin size baştan sona destek olucu, rehberlik edici bir özelliğe sahip olduğunu söylemek mümkün.

En Çok Tercih Edilenlerden

Burun estetiği sonrası yüzünüzde çok geniş çaplı bir değişim meydana geldiğini fark etmeniz söz konusu. Bu nedenle bu estetiğin hem ülkemizde hem de dünyada en çok tercih edilen 5. estetik operasyon olduğunu söylemek mümkün. Özellikle burnundan açı ile alakalı duruş bozukluğu olan kişilerle, nefes alma ile ilgili sorunlar yaşayan kişiler bu estetiği tercih ediyorlar diyebiliriz. Burun estetiği fiyatları açısındansa en uygun fiyatlı estetik değildir diyebiliriz. Bu estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız, tüm masrafları ile bütçenizi ayarlamanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Lokal Anestezi

Burunda ve daha pek çok estetik ameliyat türünde genel anestezi yerine lokal anestezi tercih etmeniz mümkün. Eğer lokal anestezi tercih ederseniz, bu durumda doktorun kıkırdağınızda ve burun kemiğinde yaptığı işlemlere ilişkin sesler duymanız söz konusudur. Burnunuz anestezi altından olması nedeniyle herhangi bir, olumsuz hisse maruz kalmaz. Fakat bu noktada burnunuzda işlem yapıldığını bilmeniz mümkündür diyebiliriz.

Görünümde Etkili

Burun yüzün genel görünümünde belki de en önemli role sahip uzuvdur. Burnun yamuk bir görünüme sahip olması, güzel gözlerinizi, çekici yanaklarınızı ve dolgun dudaklarınızı gölgede bırakmak için yeterlidir diyebiliriz. Fakat eğer kaliteli bir burun estetiği doktoru seçerseniz bu durumda burnunuzun bu olumsuz görünümünü değiştirmeniz ve kendine daha çok güven duyan bir bireye dönüşmeniz söz konusudur diyebiliriz.

Eğer rinoplasti adı da verilen burun estetiğini yaptırmayı tercih ederseniz, bu durumda yüzünüzde dramatik bir değişime sahip olmanız söz konusudur demiştik. Fakat yine de ameliyat öncesinde beklentilerinizi gerçekçi tutmanız da gerekmektedir. Özellikle eğer operasyonunuz küçük bir düzeltemeye ilişkinse, örneğin burun ucundaki düşme düzeltilecekse bu durumda çok büyük bir gelişme beklememeniz de gerekebilir.

Sigorta İşlemleri ve Ücretler

İzmir burun estetiği fiyatları ve diğer illerin estetik fiyatları genelde diğer türden estetik operasyonlara göre bir hayli yüksektir. Eğer çok yüksek tecrübeli bir doktorlar çalışmayı tercih ederseniz, bu durumda ödeyeceğiniz fiyatın iki hatta üç katına çıkması da söz konusudur diyebiliriz. Ülkemizde çok sayıda doktorun burun estetiği konusunda uzman olduğu ve yurtdışı çalışmaları olduğunu söyleyebiliriz.

Sigorta konusuna gelince ise, sigortanın burunda yapılacak estetik amaçlı operasyonların ücretini karşılamadığını söyleyebiliriz. Bununla birlikte bazı özel sigortalarda bu masrafların karşılanması da söz konusu olabilir. Eğer burunuzdaki sorun ciddi anlamda nefes almanıza engel ise, bu durumda sigortaların belirli bir oranda masrafları karşılaması da söz konusu olabilir. Bunun için doğrudan hastanelere danışabilirsiniz. Fiyat araştırmasında ise mutlaka İzmir burun estetiği kliniği gibi büyük şehir kliniklerinden de fiyat almayı ihmal etmeyin.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haber Sistemi Tasarım ve Programlama: Moradam SEO