Son Dakika
17 Haziran 2019 Pazartesi

Bunun sorumlusu kim?..

21 Ağustos 2013 Çarşamba, 15:43

İstanbul, Üsküdar’da, caddede yürüyen genç kızın bacağı yağmur suyu tahliye mazgalına sıkıştı. Çevreden yardıma koşan vatandaşların çabası yetersiz kalınca çağrılan itfaiye ekipleri, kesme makinesi yardımıyla genç kızın bacağını sıkıştığı yerden kurtardı. Peki bu işin sorumluluğunu kim üstlenecek?

www.haberhurriyeti.com / ŞEHİR VE BAŞKAN
Olay saat 13.30 sıralarında Cumhuriyet Caddesi 48 numara önünde meydana geldi. Simge Büyüktürk (19), iki arkadaşıyla birlikte caddede yürüdüğü sırada, sağ ayağı, daha önceden bir demiri kırılmış olan mazgala sıkıştı. Kendi imkanlarıyla sıkışan bacağını çıkaramayan genç kız çığlık atarak çevreden yardım istedi. Simge Büyüktürk’ün yardımına koşan vatandaşlar, bacağına yağ ve sabun sürerek çıkarmaya çalıştı. Tüm çabaları yetersiz kalan vatandaşlar itfaiyeden yardım istedi.

TAŞLA KAPATILDI

Olay yerine çağrılan itfaiye ekipleri, genç kızın bacağının sıkıştığı bölümün yanındaki demiri kıvılcımsız kesme makasıyla kesti. Bacağının kesileceği endişesiyle kısa süreli korku ve panik yaşayan Simge Büyüktürk’ün sıkışan bacağı itfaiye tarafından çıkarıldı.Sandalye sedyeye bindirilen Büyüktürk, daha sonra sedyeye konularak ambulansla Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Simge Büyüktürk’ün sağlık durumunun iyi olduğu,bacağında ezilmeler oluştuğu öğrenildi.

İtfaiye ekipleri başka bir kaza olmaması için mazgalın çevresine güvenlik şeridi çektikten sonra kesilen demirin üzerine büyük bir taş koydu. Belediye ekiplerine de haber veren itfaiye ekipleri daha sonra olay yerinden ayrıldı. – Murat DELİKLİTAŞ / İstanbul (DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri