Son Dakika
24 Ağustos 2019 Cumartesi
”

BULUN ŞU CANİYİ

 Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Başkanı Saadet Özkan, “Gözüme uyku girmedi, bu caninin bulunmasını istiyorum” dedi.

24 Nisan 2019 Çarşamba, 12:46
Bahri Karataş, ( KHA) 
Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği ( UCİM) Başkanı Saadet Özkan, İstanbul Küçükçekmece’ de 5 yaşındaki kız çocuğuna yapılan cinsel istismar olayını şiddetle kınadı.
Tüm değerlerimize , çocuklarımıza ,bir çocuğun mutluluğuna , hepimizin huzuruna , güzel duygularımıza , çocuk kavramına en derinden zarar veren istismarcı psikopatlarla ilgili her türlü mücadelenin yapılması şarttır diye konuşan Özkan, ” Bir ülkedeki çocuklar ekonomiden de , siyasetten de , tüm sorunlardan da önde gelmektedir . Çocuklar ile ilgili konular gündemden , her türlü durumdan üstün ve önde tutulmalıdır . Çocuklar dünyaya geldiklerinde hiç bir kötülüğün farkında olamazlar , çocukların anılarına zarar vermek , onları hırpalamak bile dayanılacak bir durum değilken tüm bu felaketlerin  yaşanması  ruhen sağlıklı insanlara ve onların tüm kalbine derin yaralar açmaktadır . Artık şu sandık , oy , kriz , domates, patates derdini bırakıp çocuklar için gerekeni hep birlikte yapmalıdırlar . Her türlü , ihmal ve İstismarın önlenmesi gerekmekte , Yargı aşamasına gelmeden çözülmesi gereken sistemsel sorunlar çözüme kavuşmalıdır . Bu korkunç Olayı yaşayan çocuklarda kronik rahatsızlıklar , tüm hayayatlarına etki eden derin sorunlar meydana gelmektedir . Bizler fertler olarak Ortak bir bilinç oluşturmalı ve tüm sistemin koşullarının çocukların mutluluğunu , bedenen ve ruhen sağlıklı olmalarını sağlayacak mekanizmaların harekete geçmesi için elimizden geleni yapmalıyız . Evet belki sihirli değneklerimiz yok , ya da sonsuzluğa erişen kanatlarımız .Ama her birimizin yüreğindeki sevgi , şefkat ve merhameti birleştirir ve şu andan itibaren her çocuk için iyilik tohumları ekmeye başlarsak  çok geç kalmamış oluruz .” dedi.
 Yüreğimizin içindeki derin sızıyı , gözyaşlarımızı , kederimizi nefrete çevirmek yerine , bulunduğumuz yerden kalkmalı , büyük bir kararlılıkla çaresizliklere çare olmalıyız diye devam eden Saadet Özkan , ” Yarın Tarsus’ta dava var , ardından Tokat, onun ardından Antalya . Ama bunlar bir dosya evrakı değil .Çocuklar varlığımız sizlerin huzuru olacak bu sefer yüzyıllardan beri gelen kötülük iyiliğin karşısında çaresiz kalacak .Mevlam yardımcımız olsun” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz