Son Dakika
13 Haziran 2019 Perşembe

BUCA’YI MUHTARLARIMIZLA BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ

AK Parti Buca Belediye Başkan Adayı Mustafa Arslan Buca’da görev yapan 47 mahalle muhtarı ile bir araya geldi.

18 Şubat 2019 Pazartesi, 15:02

AK Parti Buca Belediye Başkan Adayı Mustafa Arslan, Buca’da 47 muhtarla bir araya geldiği kahvaltıda, “Muhtarlarımız da belediye başkanları gibi seçilmiş kişilerdir. Buca halkımız, emaneti bana verirse, 47 muhtarımın her biri ile ele ele vererek ilçeyi yönetirim” dedi. Toplantıya başlarken muhtarları siyaset yapmak için davet etmediğini belirten Mustafa Arslan, “Muhtarlarımız da belediye başkanları gibi seçilmiş insanlardır. Kenti yöneten aktörlerdir. Dolayısıyla muhtarlarımızla birlikte çalışmak ve Buca’yı daha yaşanır bir ilçe yapmak için bir araya geldik. Bugünden şunun sözünü veriyorum, halkımız bizi başkan seçerse, 47 muhtarımın her biri ile el ele vererek Buca’yı yöneteceğim. Zaten Buca’nın sorunlarını çözmek ve arzuladığımız hizmet devrimini gerçekleştirmek için muhtarlarımızın gönülden katkılarına ihtiyacımız var” diye konuştu.

Toplantıya AK Parti İlçe Başkanı Ali Boyla ve Buca Muhtarlar Derneği Başkanı Serkan Dağdelen de katıldı. Toplantının gündemi ilçenin ana sorunlarıyken, muhtarlar belediyenin mahallelerin sorunlarına daha duyarlı olmasını istedi.

‘Eğer başarılı olmak istiyorsanız…”

Mustafa Arslan Buca’daki 47 mahallenin Türkiye’deki 200 ilçeden daha büyük olduğunu vurgularken, “Muhtarlar yerel seçimlerde, yerel yönetimlerde ve yerel hizmetlerde birer mihenk taşıdır. Eğer başarılı bir belediye başkanı olmak istiyorsanız, muhtarlarla eşgüdüm içinde çalışmanız gerekir. Çünkü yerele en yakın olan yöneticiler onlardır. Bunun için Buca’nın mahalleleri ve muhtarları bizim için değerlidir” diye konuştu.

Ayrıca Mustafa Arslan, meclis üyelerinin ve muhtarların yerele hizmet etme noktasında çok önemli olduğunu belirterek “Belediye başkanının ve meclis üyelerinin muhtarlarımızla koordineli bir şekilde çalışması gerekiyor. Bizler, sizlere ve meclis üyelerine görevler vereceğiz. Belediye başkanı, meclis üyesi ve muhtarlar birlikte çalışacak. Bu sacayağını doğru kurduğumuzda ise hizmetler kusursuz yürümeye başlayacak. Başkan olduğum bir belediyede her muhtar benim doğal belediye meclis üyemdir, bu şimdiden böyle bilinsin ” dedi.

Buca Muhtarlar Derneği Başkanı Serkan Dağdelen de Arslan’ın konuşmalarına katıldığını belirterek, “Bugüne kadar birçok muhtarımız unutuldu, sorunları göz ardı edildi. Mahalle muhtarını unutan hizmet etmeyi unutmuş demektir” dedi.

 

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri