Son Dakika
19 Ağustos 2019 Pazartesi
”

Buca’nın Futbolcu Fabrikası Olacak

Cumhur İttifakının Ak Partili Buca Belediye Başkan Adayı Mustafa Arslan, takımı Süperlig’e taşıyacak 21 proje açıklayarak; Bucaspor’un 91. Kuruluş yıl dönümünü kulüp yönetimi ve taraftarları ile birlikte kutladı. Arslan, Türkiye’nin en güçlü alt yapılarından birine sahip olan Bucaspor’un Türkiye ve dünyaya futbolcu ihraç eden bir kulüp haline geleceğini söyledi.

13 Mart 2019 Çarşamba, 13:06

Cumhur İttifakının Ak Partili Buca Belediye Başkan Adayı Mustafa Arslan’ın katılımıyla gerçekleşen proje tanıtım toplantısında hem Bucaspor’un 91. Kuruluş Yıldönümü kutlandı hem de Bucaspor’u yeniden Süperlig’e taşıyacak ve orada kalıcı olmasını sağlayacak 21 projesi kamuoyu ile paylaşıldı. “Bugün Bucaspor’un günü, Bucaspor’un kuruluş yıldönümüni canı gönülden kutluyorum” diyerek sözlerine başlayan Arslan, “Değerli Bucasporlular; bundan yaklaşık 25 gün önce yine bu salonda Buca’ya dair projelerimizi açıklamıştık. Bugün de Bucaspor’a ilişkin projelerimizi açıklamak için buradayız. Bucaspor, kötü durumda demek istemiyorum ama Bucaspor’umuzu yeniden Süperlig’de izleyinceye kadar hiç birimiz ne mutlu olabiliriz ne de Bucaspor için yaptıklarımızla yetinebiliriz” dedi.

FUTBOLCU FABRİKASI OLACAK

Kulübü her şeyden öne kurumsal bir yapıya kavuşturmayı hedeflediklerini belirten Arslan, “Kulüp kurumsal bir yapıya kavuşup futbol fabrikası haline gelecek. Biz bunun için elimizden gelen her şeyi yapacağız ve her adımı atacağız” dedi.

Buca’nın en önemli değerlerinden birisinin Bucaspor olduğunu ifade eden Mustafa Arslan, “Bucaspor Futbol Akademisi bir kere Türkiye’nin ilk 10 futbol akademisinin içerisinde yer alıyor. Bu çok önemli bir potansiyeldir. Bucaspor’u akademisi ile birlikte kurumsal bir yapıya kavuşturmak istiyoruz. Hedefimiz ve gayemiz budur.  Bucaspor, kim olursa olsun kaderi bir belediye başkanının eline bırakılamayacak kadar değerlidir. Belediye başkanı destek verdi kulüp başarıdan başarıya koştu, başkan destek vermedi kulüp aşağıya doğru gitti, böyle olmayacak. Bu kulüp siyasete de kurban edilmemesi gereken bir noktaya getirilmeli. Hedefimiz şu; yarın biz belediye başkanı olursak Bucaspor’a gereken desteği ve değeri vereceğiz. Kulübü, kendi ayakları üzerinde duran bir yapıya kavuşturduğumuz gün artık belediye başkanı ölse de kalsa da desteklese de desteklemese de bu kulüp Süperlig’e demir atar. En kötü olduğu yıl birinci lige düşer sonraki yıl yine Süperlig’e çıkar” şeklinde konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz