Son Dakika
20 Temmuz 2019 Cumartesi

Buca’da CHP’den AK Partiye Transfer

Cumhuriyet Halk Partisi Buca Belediye eski Meclis Üyesi Veli Balyemez, partisinden istifa ederek Ak Parti’ye geçti. Eşi Gülseren Balyemez de Ak Partili oldu. Balyemez ailesinin Ak Parti rozetlerini, Ak Parti Buca Belediye Başkan Adayı Mustafa Arslan ile İlçe Başkanı Ali Boyla taktı.

08 Şubat 2019 Cuma, 11:02

Veli Balyemez, Ak Parti’ye katılımını şöyle ifade etti: “AK Parti’nin kentimize hizmet getireceğinden ve kentimizin önünü açacağından son derece eminim. Ak Parti bunu daha önce Türkiye’nin birçok kentinde yaptı, yapmaya da devam ediyor. Sayın Mustafa Arslan’ın da çalışkanlığı ve vizyonu ile kente değer katacağına olan inancım dolayısıyla AK Parti’ye geçme kararı aldım. 2009 yılında Buca CHP Belediye Meclis Üyesi olarak seçildim ve 5 yıl boyunca görev yaptım. 2014 yerel seçimleri öncesinde yapılan ön seçimde 2. Sırada çıkmama rağmen beni 17. Sıraya yazdılar. Ben de bu sürece olan tepkimi Yüksek Seçim Kurulundan dosyamı çekerek göstermiştim. Süreçle ilgili parti içindeki adaletsizlikler beni CHP’den soğuttu. Adalet isteyerek yürüyenlerin kendi içlerinde adaleti sağlamadığını gördüm. Bunlar toplumun da vicdanında yara açtı. Bu noktada en adaletli en eşitlikçi parti olan AK Parti’nin yanında olarak toplumuma ve devletime hizmet etmeye ailem ile birlikte karar verdik.”

 

Balyemez, Ak Parti Buca Belediye Başkan Adayı Mustafa Arslan’ın Buca hayaline destek olmak istediğini  belirtti. Ak Parti Buca Belediye Başkan Adayı Mustafa Arslan ise büyük değer verdiği ve Buca’ya dair sevdasına sonuna kadar inandığı Veli Balyemez ve ailesinin Ak Parti’ye katılmasından onur duyduklarını söyledi. Arslan, “Bu işin ideolojisi, partisi yok. Bizi Buca’ya hizmet etme sevdamız bu yolda buluşturdu. İnanın başka hiçbir hesap içinde değiliz. Günün birinde bir tek Bucalı vatandaşımız dahi çıkıp ‘Buca’nın 50 yıllık sorunlarını bu ekip çözdü’ derse, bu bizim sahip olacağımız en büyük ödül, en büyük onur olacaktır” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz