Son Dakika
19 Mayıs 2019 Pazar

Bu mudur, budur!

Tunç Soyer’in Ankara davetinde; İzmir ve CHP ile anılan isimlerden katılımda, olması gerekip de olamayanlarla doğan açığı, yine ‘Çok Güzel Hareketler Bunlar’ türü sergilenen görüntüler kapadı.

31 Ocak 2019 Perşembe, 16:40
Tunç Soyer'in Ankara davetinde; İzmir ve CHP ile anılan isimlerden katılımda, olması gerekip de olamayanlarla doğan açığı, yine 'Çok Güzel Hareketler Bunlar' türü sergilenen görüntüler kapadı.

Ankara’da bugün İzmir’ adına gurur verici anlar yaşatıldı. Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı gösterildiği CHP’in İzmir Milletvekilleri, partinin İzmir İl örgütü ve İzmir CHP Belediye Başkanları ile birlikte Ankara’ya çıkarma yaptı. Anıtkabir’de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşı İsmet İnünü’yü, Devlet Mezarlığı’nda da Bülent Ecevit’in kabrini ziyaret eden Soyer’e Ankaralılar ve basın mensupları da yoğun ilgi gösterdi.

Söz konusu ziyaretlerde Soyer’e, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve il teşkilatının yanı sıra, CHP İzmir Milletvekilleri Ednan Arslan, Selin Sayek Böke, Kani Beko, Mehmet Ali Çelebi, Belediye Başkanları Abdul Batur, Mustafa İnce, Muhittin Selvitopu, Menderes Belediye Başkan Adayı Mustafa Kayalar, Dikili Belediye Başkan Adayı Adil Kırgöz, Gaziemir Belediye Başkan Adayı Halil Arda ve Foça Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz, de eşlik etti.

Anıtkabir ziyaretinde Atatürk’ün mozolesine heyet adına Tunç Soyer çelenk koydu. Ardından Misak-ı’ Milli Kulesi salonuna geçildi cve buradaki ziyaret defterine yine Soyer duygu ve düşüncelerini yazdı. Defterde ”Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı, İzmir Milletvekilleri ve Belediye Başkanları olarak bugün sana geldik. Işığının en çok aydınlattığı kentlerden bir olan  İzmir’de seni ve düşünceni, devrimlerini daha iyi anlatmak ve yaymak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Açtığın muasır medeniyetler yolunun en kararlı takipçileri olmaya devam edeceğiz” notunu kaleme alan Soyer, altını da ”Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer” unvanı ile imzaladı.

Tunç Soyer sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda da şu ifadeleri kullandı;

”Atamızın huzurundaydık. Daha sonra Türkiye’nin ilk Başbakanı İsmet İnönü Paşa’nın ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin unutulmaz Genel Başkanı Bülent Ecevit’in kabirlerini ziyaret ettik. Atatürk’ün ışığının en çok aydınlattığı illerden biri olan İzmir’de Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncelerini, devrimlerini daha iyi anlatmak ve yaymak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
kaçak iddaa siteleri iddaa siteleri bahis siteleri