Son Dakika
19 Kasım 2019 Salı
”

Bornovalı “Ayakkabı Boyacıları”nın yer isyanı

Bornovalı “Ayakkabı Boyacıları” Bornova Belediyesi’nin seçimlerden önce vaat ettiği kapalı ayakkabı boyama alanlarının faaliyete geçirilmesini istiyor.

23 Aralık 2015 Çarşamba, 16:54

Bornovalı “Ayakkabı Boyacıları”  Bornova Belediyesi’nin seçimlerden önce vaat ettiği kapalı ayakkabı boyama alanlarının faaliyete geçirilmesini istiyor.

www.haberhurriyeti.com / ŞEHİR VE BAŞKAN
Soğuk günlerin kapıyı çalmasıyla işlerini yapmakta zorlanan ayakkabı boyacıları, mağduriyetlerini dile getirdiler. Belediye Başkanı Olun Atila’dan  biran önce bu soruna bir çare bulunmasını istiyor.

AYAKKABI BOYACILIĞI BİR SANATTIR

Bornova’da 10 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan Sezgin Çomak (53), “Bu işi bilen bilmeyen herkes yapmaya çalışıyor. Ancak bizim mesleğimizde iyi hizmet vermek ve titizlik çok önemli. Bana göre ayakkabı boyamak bir zevk işidir. Mesleğim bana ailemden daha yakın” dedi.

DAHA MODERN ÇALIŞMA ALANLARINI HAK EDİYORUZ

Bu işi 4 yıldır yapan bir diğer ayakkabı boyacısı Hasan Doğru (59), “Bu alan Bornovamıza yakışmıyor. Daha modern ve düzgün görünümlü tezgahlar yapılmalı. Boyacıların sandıkları tek tip olacak şekilde düzenlenmeli. Burada soğuktan çalışamıyoruz ve müşterilerimizi bu kötü görünümle kaybediyoruz. Belediyemizden acilen sorunumuza çözüm bulmasını ve daha çağdaş ve kaliteli bir çalışma alanı talep ediyoruz”  diye konuştu. – İZMİR (Ege Ajans)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz