”

Bornova’da Söz Kadınlarda

Bornova Belediyesi kadınları hayatın her alanında söz sahibi yapacak projelerle destekliyor ve farkındalığı artırıyor.

28 Ocak 2019 Pazartesi, 10:59

Bornova Belediyesi kadınların hayatın her alanında daha fazla söz sahibi olması, sosyal hayata daha fazla katılım sağlaması için örnek projeler hayata geçirdi.

Bornova Belediyesi, kadınları her alanda geliştirecek ve destekleyecek  projeler arasında Kadın Kulübü’nden Kadın Kooperatifi’ne, meslek edindirme kurslarından sağlık seminerlerine kadar her konuda çalışma yürütüyor.  Ayrıca yeni yıl kutlamalarından  anneler gününe ve  “25 Kasım Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Günü”, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” ve “5 Aralık Kadın Hakları Günü” gibi özel günlerde de  düzenlediği etkinliklerle  kadınların farkındalığını arttırıyor. Kadınların yaşadıkları sorunları paylaşabilmeleri ve çözüm bulunabilmesi için ise  Çamdibi’nde bulunan Kadın Danışma Merkezi ile Doğanlar Prof. Dr. Aysel Bayraktar Kültür Merkezi ve Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi içerisinde de kadınlara psikolojik destek sağlanıyor.

KADINLAR KENDİNE ZAMAN AYIRIYOR

Bornova Belediyesi anne olan kadınların, çocuklarını yarım gün bırakabilecekleri ücretsiz Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezleri ile de kadınlara kendine harcayabileceği boş zaman sağlıyor.  Mevlana Mahallesi’nde bulunan Mevlana Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi ile Evka 3 Mahallesinde bulunan Yağmur Çocuk Oyun ve Aktivite Merkezi sayesinde 3-6 yaş arası çocukları olan kadınlar hem gündelik işlerini rahat yapıyor, hem de sosyal hayatın içinde daha fazla yer alabiliyor.  Ayrıca Bornova Belediyesi’nin kurduğu Kadınlar Kulübü ise Kadınların kültürel, sosyal, ekonomik, sportif ve eğitime dayalı faaliyetlere katılımını daha da arttırmak amacıyla kurulan Kulüp, bünyesindeki çalışma grupları ile hayatın her alanında kadınların yanında yer alıyor.

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz