Son Dakika
21 Kasım 2019 Perşembe
”

BORNOVA’DA “ÇÖP” İSYANI

29 Ekim 2019 Salı, 15:31

Işıkkent Ayakkabıcılar Sitesi esnafları, toplanmayan çöp yığınlarının oluşturduğu kirliliğe ve etrafa yayılan pis kokulara isyan ediyor.

İZMİR’in Bornova ilçesinde geçen aylarda toplanmayan çöplerden dert yanan Ayakkabıcılar Sitesi esnafı, yine aynı durumla karşı karşıya geldi. Düzenli bir şekilde çöplerin toplanmasını isteyen esnaflar, Bornova Belediyesine çağrı yaptı ve temizlik işlerini göreve çağırdı.

İha muhabiri Ali İnsan Çiftçi’nin haberine göre, Site esnaflarından bir vatandaş, sokakların çöp yığınlarına döndüğünü belirterek, “Burası Bornova Ayakkabıcılar Sitesi. Burada daha önce de böyle bir olay yaşandı. Yine böyle bir röportaj yapmıştık. Belediye ekipleri gelip topladı çöpleri; aradan bir ay geçtikten sonra yine çöpleri toplamamaya başladılar. Bir görevli esnaf arkadaşın biriyle tartışma yaşamış, o günden sonra çöp arabaları bizim sokaklarımıza girmiyor. Bize burayı gösterip ‘herkes çöpünü buraya atsın’ dediler. Sokaklar, her yer çöp yığınlarıyla doldu. Kim temizleyecek bunları şimdi” diye sordu.

ÇÖP ARABALARI SOKAKLARA GİRMEYECEKMİŞ

Başka bir esnaf ise “Geçen belediyeden geldiler ve çöp arabalarının burada artık sokaklara girmeyeceğini söylediler. Bize bu alanı gösterip çöpleri buraya dökeceğimiz söylendi ama herkes bunu yapamıyor. Kapıların önüne, sokaklara bırakıyorlar çöpleri. Çöplerin birikmesi sebebiyle her yer sinek, böcek, pislik oluyor” diye konuştu.

“ÇÖP VERGİSİ ALIYORLAR”

Çöplerin döküldüğü alanın karşısında iş yeri bulunan esnaflardan biri ise, “Belediye buradan çöp vergisi alıyor. Aldığı çöp vergileri de konutlardan aldıklarından daha çok. Peki bu çöpler neden toplanmıyor? Buraya çöp döküldüğü için her gün kavga ediyoruz. Sabah akşam çöpler yüzünden dükkanın önünü süpürüyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz